En İyi İş Olanaklarına Sahip Şirketleri

07 Eylül 2015

Costco Wholesale
Listemizin ilk sırasındaki şirketin, 2015 yılının 2. en büyük perakende şirketi olarak gösterilen Costco Wholesale olduğunu görüyoru çünkü, Costco Wholesale'nin depolarında işe başlamış olsanız bile, ilerleyen zamanlarda şirketin genel merkezine terfi edebilme şansına sahip oluyorsunuz.
1
Procter&Gamble
Evcil hayvan yiyecekleri, temizlik malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri satan şirketin parmakla gösterilen firmalar arasındadır. P&G, öğrenci olan çalışanlarının eğitim masraflarının %80'ini karşılıyor. Ayrıca, şirketin çeyreğinden fazla hissesi, P&G çalışanlarına aittir.
2
Twitter
Twitter çalışanları, şirketin ücretsiz yiyecek ve içecek hizmetlerinden yararlanabiliyor, stres atabilmek için yoga gibi farklı aktiviteler yapabiliyorlar. Ayrıca Twitter'in yönetim kurulu başkanı Dick Costolo eşliğinde yapılan toplantılarda fikir alışverişi yapılıyor ve hangi tweet ne kadar popüler oldu gibi konular konuşuluyor.
3
L'Oreal
L'Oreal'in bünyesinde bulunanlar, birçok değişik marka ve farklı pozisyonlar için çalışma fırsatı sunmaktadır. Özellikle gençler tarafından tercih edilen şirket, çalışanlarının görüşlerine çok önem veriyor. 
4
Nestle
Nestle'nin işçilerine tanımış olduğu özel bir indirim programı bulunmaktadır. Bu programın içerisinde, tatil, yolculuk, telefon faturaları, yiyecek hizmetleri, sinema biletleri, elektronik ürünler ve hatta otomobil alımlarında uygulanacak özel indirimler bulunuyor.
5
IBM
IBM çalışanlarına özel bir seyahat programı sunuyor. Ayrıca şirket çalışanları, kredilerini kapatmak için IBM'nin çalışanlarına sunduğu özel bir indirim programından da faydalanabiliyorlar.
6
Goldman Sachs
Harika olanakları ve yan ödemeleri olan şirkete yeni başlayan bir çalışan, öncelikle ayrıcalıklı ve eğlenceli bir eğitim görüyor. 
7
Riot Games
Riot Games, her yıl "We Riot" adı altında bir program sunuyor. Bu programla şirket tüm çalışanları ile Seoul'a uçuyor ve burada bir hafta sürecek etkinliklere katılıyorlar. İlaveten tüm çalışanlar, yıllık 300 dolar değerinde video oyununu ücretsiz olarak satın alma hakkına sahip oluyor.
8
Microsoft
Microsoft'ta çalışmaya başlayacak adaylar, daha ilk günlerinden bu işin ne kadar eğlenceli olduğunu anlarlar çünkü Microsoft'un sunduğu olanaklar arasında 11 farklı restoran, banka, perakende mağazaları, kuru temizleme dükkanı, Xbox oyun konsolları ve daha birçok ayrıcalıklı servis bulunuyor. 
9
Google
Google sınırsız yiyecek ve içecek servisi olan şirket, bebeği olan çalışanlar için de mükemmel bir işveren. Şirket, doğum izni olarak çalışanlarına 20 hafta izin veriyor ve bu dönemde maaşını eksiksiz yatırmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, çalışanların ücretsiz olarak faydalanabilecekleri havuz, kuaför, bilardo salonu, masaj hizmeti gibi ayrıcalıklar tanıyan Google, bir iş yerinden ziyade adeta 5 yıldızlı bir otel olarak karşımıza çıkıyor.
10