En İyi Gerilim Filmleri

01 Eylül 2015

1408 - IMDb 6.9
Stephen King'in romanından uyarlanan bu filmin yönetmenliğini Mikael Hafström yapmıştır. Filmde ünlü bir korku romanı yazarı olan Mike Enslin, şimdi ve buranın dışında hiçbir gerçeklik olmadığını ispatlamaya çalışması üzerine ilerlemektedir.
1
Cape Fear - IMDb 7.8
Yönetmen koltuğunda J.lee Thompson'ın oturduğu film, psikolojik gerilim türündedir. Filmde birbirinden ünlü oyuncular eşsiz performanslar sergilemektedir.
2
The Number 23 - IMDb 6.2
Film, 23 sayısını koyu bir saplantı haline getiren Walter Sparrow hayatını konu alan, psikolojik gerilim türüdür.
3
Fargo - IMDb 8.3
Fargo, senaryosu, yapımı ve yönetimi Coen Kardeşlere ait 1996 yapımı gerilim filmidir.
4
Rear Window - IMDb 8.7
1954 yapımı bir Alfred Hitchcock filmidir. Film, Cornell Woolrich'in romanından uyarlanmıştır. 
5
The Shining - IMDb 8.5
Stanley Kubrick'in başyapıtı olarak gösterilen film, Stephen King'in romanında uyarlanmıştır. Film, her zaman muhteşem gerilim filmleri arasında gösterilmektedir.
6
Dark Knight - IMDb 8.9
The Dark Knight'da, Batman suça karşı savaşını daha da ileriye götürüyor. Filmde, Jack Nicholsan'dan sonra Joker'i daha iyi canlandırabilecek birini düşünemezken, Heath Ledger bizi oyunculuğuyla kendine hayran bırakıyor. 
7
Seven - IMDb 8.7
Seri katilin peşindeki iki Polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir. David Fincher'ın yönetmenliğinde çekilen filmin başrollerini Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Patrow'u paylaşmaktadır.
8
Silence Of The Lambs - IMDb 8.7
Thomas Harris'in romanından uyarlanan filmin senaryo yazarı Ted Tally, yönetmeni ise Jonathan Demme'dir. Ayrıca film 7 dalda Oscar’a aday olmuştur.
9
Pyshco - IMDb 8.7
Film Robert Bloch'un 1959 yılında seri katil Ed Gein'den esinlenerek yazdığı kitaptan uyarlamadır. Ed Gein, 1957 yılında birçok kadına saldırı ve cinayet suçundan yakalanmıştı. Gein'in akıl sağlığının bozuk olduğu ve hayatının sonuna kadar bir ruh ve sinir hastalıları hastanesinde kalmasına karar verildi.
10