En İyi Genç Kadın Oyuncular

01 Eylül 2015

Hazal Şenel : 1992 doğumlu olan dizi oyuncusu, tiyatro eğitiminin yanında bale eğitimi almakta ve halk oyunlarıyla ilgilenmektedir. Kariyeri, Atv'de Sinem Kobal'ın başrolünü oynadığı Selena isimli dizede Kıvılcım karakteriyle başlamış, Türk malı ve Pis Yedili dizileriyle devam etmiştir.
1
İpek Yaylacıoğlu : İyi oyunculuğunun dışında, desinatör ve fotoğrafçıdır. Londra'da şapka tasarımı eğitimi almıştır ve grafikerlikten diksiyona kadar birçok kursa gitmiştir. Oynadığı dizilere göz atacak olursak; Başka Semtin Çocukları, Ihlamurlar Altında, Senden Başka, Elif, Çemberin Dışında, Kavak Yelleri, Arka Sokaklar dizilerinde karşımıza çıkmaktadır.
2
Ceren Hindistan : 1989 doğumlu olan güzel oyuncu, Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ni bitirdi. 2007 yılında Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması finalistlerindendir. Fedai, Baba Ocağı, Ah Kalbim, Saklı Hayatlar, Sakarya Fırat, Babalar ve Evlatlar, Muhteşem Yüzyıl dizilerinde karşımıza çıkmaktadır.
3
Elif Atakan : Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda keman eğitimi alan güzel oyuncu, İlk olarak Aile Reisi dizinde karşımıza çıkmıştır ve daha sonra Muhteşem Yüzyıl'da Rümeysa Sultan'ı canlandırmıştır.
4
Ecem Karavus : 1989 Doğumlu olan Ecem Karavus, İstanbul Üniversitesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde okumaktadır. Küçük yaşlardan beri ekranlarda gördüğümüz oyuncu Pis yedili, Muhteşem Yüzyıl, Dinle Sevgilim isimli dizilerinde rol almıştır.
5
Eda Ece
1990 Doğumlu olan başarılı oyuncu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olmuştur. İngilizce ve Almanca dillerini konuşabilen oyuncu, 2011 yılında Pis Yedili dizisinde karşımıza çıkmaktadır. Başarılı bir oyuncu olacağından şüphemizin olmadığı genç bir oyuncudur.
6
Elvin Levinler
1988 doğumlu olan genç oyuncu, burslu olarak Koç Üniversitesini bitirmiştir. Öğrencilik zamanında, Türk Atlantik Gençlik Konseyi genel sekreteri olarak yurt dışı konferanslarında Türkiye'yi temsil etmiştir. Küçük Sırlar, Alemin Kralı ve Salih Kuşu dizilerinde karşımıza çıkmıştır.
7
Melis Tüzüngüç
1994 doğumlu olan genç ve güzel oyuncu, Bir Yıldız Masalı isimli dizide Gökhan Özen'in kız kardeşi rolüyle karşımıza çıkmaktadır. Harem dizisinde ve Babam Sınıfta Kaldı isimli dizide karşımıza çıkmaktadır. 
8
Gizem Karaca
1992 yılında doğan Gizem Karaca, Miss Turkey'de 3. olmuştur. Muhteşem Yüzyıl'da Gözde Cariye olarak karşımıza çıkan oyuncu, Eve Düşen Yıldırım'da baş rolü üstlenmiştir. Emir'in Yolu isimli dizide yaşadığı sorunlara rağmen başarılı oyuncu olduğunu daha sonraki projelerinde de kanıtlamıştır.
9
Elçin Sangu
Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı Bölümü mezunu olan genç ve güzel oyuncu, ilk olarak Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Jale karakteriyle karşımıza çıkmıştır. Daha sonra Nescafe reklamlarında Sarp Apak'la oynamıştır. Duru bir güzelliğe sahip olan Elçin Sangu'nun hayali, Ferzan Özpetek filminde oynamaktır. Bunun için İtalyancasını geliştiriyormuş.
10