En İyi FPS Oyunları

11 Eylül 2015

Medal of Honor: Allied Assault
Başarılı grafikleriyle piyasaya çıktığı zaman oldukça ses getiren Medal of Honor: Allied Assault, İkinci Dünya Savaşı'nı konu almaktadır. Oyun yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve yapımcılar seriyi devam ettirme kararı almışlardır.
1
Doom II
Çıkış yılı 1994 olan oyunun o zamanın şartlarına göre gelişmiş bir grafik tasarımı ve ses sistemi bulunmaktaydı.
2
Quake
1996 yılında piyasaya çıkan Quake, internet üzerinden LAN bağlantısıyla da oynanabiliyordu.
3
Unreal
1998 yılında piyasaya çıkan oyun, Epic Games imzası taşımaktadır ve GT Interactive tarafından piyasaya sürülmüştür.
4
Halo: Combat Evolved
PC ve Xbox için piyasaya çıkan oyun, savaş meydanını monitörlere en başarılı aktaran oyunlar arasında yer alıyor. 
5
Crysis
Oyunda 2019 yılındayız ve Jake Dunn adında bir Amerikan askerini canlandırıyoruz. Crysis'de, oldukça çeşitli teknolojilerle donatılmış silahlar da bulunmaktadır.
6
Killzone 2
Sony Computer Entertainment tarafından 2009 Şubat ayında piyasaya sürülen Killzone 2, Guerilla Games tarafından geliştirildi. Hikayesi ile oldukça ilgi çeken oyun, sadece PlayStation 3 konsolu için çıktı ve çoğu oyuncu tarafından büyük beğeni topladı.
7
Half-Life 2
1998 yılında çıkan ilk Half-Life, tartışmasız en iyi FPS oyunu olarak gönüllere taht kurmuştu. Serinin ikinci oyunu, hikayenin devamı olarak 2004 yılında Valve Software tarafından geliştirildi.
8
BioShock
Oyunda, buzlu sulara çarparak geçirdiğimiz uçak kazası sonrasında okyanusun altında gizli ve oldukça gizemli bir şehir keşfediyoruz. 
9
Call of Duty 4: Modern Warfare
Call of Duty 4, yeni nesil grafikleri, birçok ödüle layık görülen müzikleri ve çoklu oyuncu desteği ile serinin devamını sağlayarak herkesi mutlu etmeyi başardı.
10