En İyi Erotik Kitaplar

13 Kasım 2015

Grinin Elli Tonu / E. L. James
2011 yılında yayınlanan Grinin Elli Tonu, en çok satanlar listesinin başına geçmiştir. Zengin ve yakışıklı iş adamı Grey ile masum bir kız Anastasia'nın arasındaki ilişkiyi anlatan, cinsel fantezileri açık bir biçimde anlatan kitaptır. Grinin Elli Tonu'nun hemen ardından, Karanlığın Elli Tonu ve Özgürlüğün Elli Tonu isimli serinin devamı olan kitaplarda en çok satanlar listesine yerleşmiştir.
1
Gözün Hikayesi / Georges Bataille
En seksi kitaplar listesinin biirincisi olan kitap,1928 yılında yazılmıştır. Kitabın anlatıcı rolündeki genç, Simone isimli bir kadınla tanışmasından sonra, cinselliklerini keşfetmeleri ve sonrasında Marcelle isimli kadınla beraber 3 kişilik ilişkiye girmeleri anlatılmaktadır. 
2
Yengeç Dönencesi / Henry Miller
Paris'te yaşamakta olduğu bohem hayatını anlatan yazar, kitabı 1934 yılında kaleme almıştır. Cinsel deneyimlerini açık bir dille paylaştığından dolayı yıllarca yasaklı kitaplar listesinde yer almıştır. Günümüzde ise çağdaş edebiyatın başyapıtlarından biri olarak bilinmektedir.
3
O'nun Hikayesi / Peuline Reage
Türün en cesur yapıtlarındandır. Kadınlara ithafen kaleme alındığından dolayı, kadınların daha çok ilgisini çekmektedir. Aşktaki imkansızlıklarıyla mücadele etmek zorunda kalan kadın, kendini ispat etmeye çalışırken yaşadıklarını kaleme almıştır. 
4
House of Holes / Nicholson Baker
2011 yılında yazılan bu kitap, son yılların en popüler kitapları arasındadır. Yetişkinler için yazılan kitap, tüm fantezilerin gerçeğe dönüşmesini sağlamaktadır. Kitabın yazarı olan Baker, toplumun seks hakkındaki düşüncelerini değiştirmeye çalıştığını açıklamıştır. En eğlenceli erotik kitaplardır fakat Türkçe çevirisi hala yapılmadı.
5
Catherine M.'nin Seks Yaşamı / Catherine Millet
Listemizin en ilgi çekicilerindendir. Kadın tarafından yazılan otobiyografik bir eserdir. Millet'in sekse kadın gözüyle bakmakta ve yaşadığı tüm cinsel deneyimleri ayrıntılarına kadar anlatılmaktadır. Gündelik bir dille yazılmıştır ve Türkçe çevirisinde çoğu kısım sansürlenmiştir.
6
Lady Chatterley'in Aşığı / D.H. Lawrence
Tüm zamanların en iyi erotik kitaplarındadır ve bizim ülkemizde de dahil tüm dünyada uzun yllar boyunca yasaklanmış bir kitaptır. Savaştan sakat dönen, iktidarsız eşini aldatan kadınla, sevgilisi arasında geçenler, kadının cinsel ilişki sırasındaki hislerini ve düşüncelerini anlatan bir eserdir.
7
Haven of Obedience / Marina Anderson
Kariyerine yeni başlayan bir kadının başarısız aşk ayatını anlatan bir eserdir. Grinin Elli Tonu isimli kitabı hatırlatmaktadır. Doğru erkeği beklemek yerine, yenilenme kampına giden kadına öğretilen şey, efendi-itaatkat ilişkisinin seks hayatıdır fakat bu kitabın da Türkçe çevirisi hala yapılmadı.
8
Tampa / Alissa Nutting
2013 yılında yazılan bu kitap olay yaratmıştır. 14 yaşında olan öğrencisini baştan çıkaran öğretmenin hayatını anlatan bir eserdir. Kadın itaatkar rolündedir ve yaşanılanları açık ve cesur biçimde anlatılmıştır.
9
Juliette Cemiyeti / Sasha Grey
Kitabın yazarı olan Sasha Grey, porno oyunculuğu ve yapımcılığından dolayı, gündeme oturan isimdir. Kitapta, sıkıcı bir hayatı olan Catherine'in arkadaşı Anna, aracılığıyla gittiği seks cemiyetinde yaşadıklarını konu alan bir yapıttır. En dikkat çekici erotik kitaplar arasında bulunmaktadır.
10