En İyi 10 Korku Filmi

19 Ekim 2015

Yetimhane
Yetimhane de büyüyen Laura' nın hayatını anlatan film, korku filmleri listesinde mutlaka olması gereken ve izlenilmesi gereken filmlerden bir tanesidir. Laura çocukluğunu ve gençliğini yetimhanede geçirdikten sonra evlenmiş ve tekrar çocuğu, eşiyle yetimhaneye dönmüştür. İşte hikayede burdan sonra başlar. Siz de Laura' nın korku serüvenine katılmak isterseniz yetimhaneyi mutlaka izlemelisiniz.
1
World War Z
Zombi filimlerine yeni bir soluk getiren filimlerin başında gelen Dünyalar Savaşı Zombi Gerry Lane (Bradd Pit) ve ailesinin başından geçenleri konu alıyor. Trafiğin yoğun olduğu bir gün birden büyükbir kaos yaşanır. Arabalar birbirine çarpar, insanlar ortalıkta pervsızca koşuşturmaya başlarlar. Ne olduğunu anlayamayn Lane ailesinde Gerry’inin tek amacı ailesini hayatta tutmaktır. Çok geçmeden insanlığı tehdit eden büyük bir virüs ile karşı karşıya olduklarını anlarlar. Bu durumda en büyük görev eski bir birleşmiş milletler görevlisi olan Gerry’e düşer. Virüsün panzehirini bulmalı, kendisi ve ailesini bu virüsten uzak tutmalıdır.
2
Şeytan Çarpması
Şeytan çarpması genç bir kız olan Emily' nin içine şeytan girdiğini düşünerek, kiliseye yardım alma düşüncesiyle gitmesiyle başlar. Kiliseden de aldığı yardımla kabuslarından ve korkularından kurtulamayan genç kız, pederle bir olup bir ayin yapmaya karar verir. Bundan sonrasını merak edenler mutlaka şeytan çarpmasını izlemeliler.
3
Cehenneme Bir Adım
Altı kız arakadaş keşfettikleri bir mağazara inip korkusuz bir tatil yapmak peşindelerdir. Beklenmedik bir kayanın düşüşü ile çıkış kapısını yitirmiş ve başka bir çıkış aramak üzere mağaranın derinliklerine doğru yol almaya başlamışlardır. Lairent’i andıran bu mağaradan çıkış yolunu ararken bir anda çok farklı bir canlı formun yaşadığını anlarlar ve onlar için artık korku dolu dakikar başlamıştır.
Ölüm korkusu ile birbirlerine düşmeye başlayan ve bir yandan da bu yaratıklar ile mücadele eden grubun en güçlü kızı Sarah hayatta kalmanın tek yapmaları gerekinin bu yaratıklar kadar acımasız ve vahşi olmak olduğunu anlar.
4
Blair Cadısı
1940'larda Maryland ormanlarında çok fazla çocuk ortadan kaybolmuştur. Bu garip durumu araştırmak için üç sinema öğrencisi de Blair Witch adıyla bilinen bu efsane için ormanın yolunu tutarlar. Yanlarında bir fotoğraf makinası, bir video kamera ve ses kaydedicisi vardır. Her anı, her konuşmayı ve hareketi kaydederek araştırmaya devam ederler. Ormanda bir takım gariplikler hissedince bu büyük ve korkunç ortamdan hava kararmadan kurtulmak isterler. Sürekli batıya gitmlerine rağmen işaret koydukları yere defalarca geldiklerini gören gençler, günler sonra ormanda kaybolduklarını anlarlar ve ormana ulaşan son güneş ışığı da kaybolup akşam olunca üç öğrenciden bir daha haber alınamaz.
Tam bir yıl sonra ormanda bir çantanın içinde görüntü ve ses kayıtları bulunur. Kayıtlara öğrencilerin yaşadığı dehşeti gözler önüne sermektedir.
5
30 Gün Gece
Alaska’nın neredeyse tekedilmiş çok az sayıda insanın yaşadığı Barrow kasabası her kış, 30 gün boyunca zifiri karanlığı yaşar. Bu dönemde ise kasaba sakinlerinin büyük bir bölümü güneye yönelir. Bu kış ise kasabaya garip bir grup gelir. Tek amaçları bitmek bilmeyen karanlıktan faydalanmaktır. İstedikleri ise İnsan kanıdır.
Barrow Şerifi Eben ve ayrı yaşadığı karısı Stella ile her geçen dakika daha da azalan grubunu ölümden ve bu korkutucu gruptan kurtarmak için ellerinden geleni yapmak zorundadırlar.
6
Halka
En korkunç film olarak adını en başlara her zaman yazdıran bir filmdir Halka. Yalnız halkayı izledikten sonra etkisinden kurtulamayıp, kötü kabuslar ve korkulu geceler geçiren pek çok insan vardır. Halkayı izlemeden önce bunu göze almalısınız. Gerilmeye ve korkmaya hazır olun.
7
Paranormal Activity
Paranormal Activity çok basit bir hikayeye dayansada adını en iyi korku filmleri listesine yazdırmayı başarmış, korku anlamında en korkutucu filmlerden bir tanesi olmuştur. Paranormal Activity konusu evli genç çiftin geceleri esrarengiz olaylar sezinleyip, şüpheleri doğrultusunda, evlerine kameralar yerleştirmesiyle başlar. Kameraların kaydettiklerine inanamayacaksınız.
8
Ölüm Çığlığı
Ölüm Çığlığı filminin en belirgin özelliklerinden birisi el kamerasıyla çekim yapılmış olmasıdır. Filmi izlerken yer yer çok gerilecek ve çok korkacaksınız. Esrarengiz olayların yaşandığı ve insanların başına neden niçin geldiği bilinmeyen çok kötü olayları anlatan film, en iyi 10 film listesine adını hakkıyla yazdırmıştır. İzlenmesi gereken en iyi korku filmlerinden bir tanesidir.
9
28 Gün Sonra
Zombi temalı filmlerin başında gelen taraflı tarasız herkesin beğenisi kazanan ‘28 Gün Sonra’ bir damla kan ile bulaşabilen ve saniyeler de yıkıcı bir tahribat yaratan (dönüşen) insanları anlatıyor. Virüs, bulaştığı kişiler de cinnet ve cinayet eğilimine sürüklüyor. 28 gün içinde tüm ülkeyi kasıp kavuran salgın geriye kalan bir avuç insanın hayatta kalmasını ve gelecek yaratma çabasını konu alıyor.
10