En Güzel Meyveli Cheesecake Tarifleri

13 Mayıs 2017

Frambuazlı Cheesecake
Malzemeler:
1 paket labne peyniri1 paket krema1 su bardağı toz şeker4 yemek kaşığı un4 adet yumurta1 paket vanilyaAlt taban için:
2 paket yulaflı bisküvi120 gr eritilmiş tereyağıYarım su bardağı fındıkYarım çay bardağı sütÜzeri için:
Frambuaz
1
Hazırlanışı:
Tabanları için bisküvi ve fındığı rondo ile çekiyoruz. Üzerine erimiş tereyağı ve sütü ilave ediyoruz. Alt tabana karşımı dümdüz olacak şekilde cheesecake kalıplarına yayıyoruz. Ardından buzdolabına dinlenmeleri için kaldırıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri  ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave edip son olarak un ve vanilyayı aktarıyoruz. Kıvam aldıktan sonra ocaktan alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Biraz soğuduktan sonra üzerini frambuaz ile süsleyerek servis ediyoruz.
Afiyet olsun.
2
Limonlu Cheesecake
Malzemeler:
2 paket yulaflı bisküvi100 gr tereyağı2 yemek kaşığı sütKreması için:
1 paket labne peyniri1 paket krema2 adet yumurta1 su bardağı toz şeker1 paket vanilya1 yemek kaşığı nişasta1 yemek kaşığı unSosu için:
1 adet limon suyuYarım su bardağı toz şeker2 yemek kaşığı nişasta2 su bardağı su
3
Hazırlanışı:
Tabanları için bisküviyi rondo ile çekiyoruz. Üzerine erimiş tereyağı ve sütü ilave ediyoruz. Cheesecake kalıplarına bisküvili karışımı dümdüz olacak şekilde yayıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave ediyoruz. Son olarak un, nişasta ve vanilyayı aktarıyoruz. Kıvam aldıktan sonra ocaktan alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Ardından soğumaya bırakıyoruz. Sosu için geniş bir tencerede su, limon suyu, toz şeker ve nişastayı kıvam alana kadar karıştırıyoruz. Kıvam aldıktan sonra cheesecakelerin üzerine dökerek servis ediyoruz.
Afiyet olsun.
4
Oreolu Cheesecake
Malzemeler:
3-4 paket oreo bisküvi50 gr eritilmiş tereyağıKreması için:
1 paket labne peyniri1 paket kremaYarım su bardağı toz şeker3 adet yumurta1 paket vanilya2 yemek kaşığı nişastaÜzeri için:
1 paket oreo
5
Hazılanışı:
Tabanları için bisküviyi rondo ile çekiyoruz. Üzerine erimiş tereyağı ilave ediyoruz. Cheesecake kalıplarına bisküvili karışımı dümdüz olacak şekilde yayıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave ediyoruz. Son olarak nişasta ve vanilyayı aktarıyoruz. Kıvam aldıktan sonra ocaktan soğuması için alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Ardından dinlenmeye bırakıyoruz. Oreo bisküviler ile süsleyerek servis ediyoruz.
Afiyet olsun.
6
Hindistan Cevizli Cheesecake
Malzemeler:
Tabanı için:
2 paket yulaflı bisküviYarım su bardağı fındık75 gr tereyağı2 yemek kaşığı sütKreması için:
1 paket labne peyniri1 paket kremaYarım su bardağı toz şeker4 yemek kaşığı un3 adet yumuta1 paket vanilya1 yemek kaşığı hindistan ceviziÜzeri için:
Hindistan cevizi 
7
Hazılanışı:
Tabanları için bisküvi ve fındığı rondo ile çekiyoruz. Üzerine erimiş tereyağı ve sütü ilave ediyoruz. Alt tabana karşımı dümdüz olacak şekilde minik cheesecake kalıplarına yayıyoruz. Ardından buzdolabına dinlenmeleri için kaldırıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri  ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave ediyoruz ve son olarak hindistan cevizi, un ve vanilyayı aktarıyoruz. Kıvam aldıktan sonra ocaktan alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Biraz soğuduktan sonra üzerini hindistan cevizi ile süsleyerek servis ediyoruz.
Afiyet olsun.
8
Elmalı Cheesecake
Malzemeler:
Tabanı için:
2 paket yulaflı bisküvi1 su bardağı fındık100 gr tereyağıYarım çay bardak sütKreması için:
1 paket labne peyniri1 paket kremaYarım su bardağı toz şeker3 adet yumurta3 yemek kaşığı un1 paket vanilyaÜzeri için:
2-3 adet elma1 çay bardağı şekerTarçın
9
Hazırlanışı:
Tabana karşımı dümdüz olacak şekilde cheesecake kalıplarına yayıyoruz. Ardından buzdolabına dinlenmeleri için kaldırıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave ediyoruz. Son olarak un ve vanilyayı aktarıyoruz. Kıvam aldıktan sonra ocaktan alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Üzeri için elmaları minik minik doğruyoruz. Geniş bir tavaya alarak şeker ile kavuruyoruz. Elmalar yumuşadıktan sonra tarçın serpiştirerek ocaktan alıyoruz. Cheesecake üzerine elmaları ekleyerek servis ediyoruz.
Afiyet olsun.
10
Çikolatalı Cheesecake
Malzemeler:
Tabanı için:
2 paket yulaflı bisküvi50 gr tereyağıYarım çay bardak süt1 yemek kaşığı kakaoKreması için:
1 paket labne peyniri1 paket kremaYarım su bardağı toz şeker2 adet yumurta2 yemek kaşığı un1 yemek kaşığı nişasta1 paket vanilya2 paket çikolataÜzeri için:
1 paket çikolata
11
Hazırlanışı:
Tabanları için bisküviyi rondo ile çekiyoruz. Üzerine erimiş tereyağı, kakao ve sütü ilave ediyoruz. Alt tabana karşımı dümdüz olacak şekilde cheesecake kalıplarına yayıyoruz. Ardından buzdolabına dinlenmeleri için kaldırıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave ediyoruz. Ardından çikolatayı benmari yöntemi ile eritip karışıma aktarıyoruz. Son olarak un, nişasta ve vanilyayı ilave ediyoruz ve kıvam alınca ocaktan alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Fırından çıktıktan sonra biraz dinlendiriyoruz. Çikolata parçaları ile süsleyerek servis ediyoruz.
Afiyet olsun.
12
Çilekli Cheesecake
Malzemeler:
Tabanı için:
2 paket yulaflı bisküvi50 gr tereyağıYarım çay bardak süt1 yemek kaşığı kakaoKreması için:
1 paket labne peyniri1 paket kremaYarım su bardağı toz şeker2 adet yumurta2 yemek kaşığı un1 yemek kaşığı nişasta1 paket vanilyaÜzeri için:
1 paket krem şantiSütÇilek
13
Hazırlanışı:
Tabanları için bisküviyi rondo ile çekiyoruz. Üzerine erimiş tereyağı, kakao ve sütü ilave ediyoruz. Alt tabana karşımı dümdüz olacak şekilde cheesecake kalıplarına yayıyoruz. Ardından buzdolabına dinlenmeleri için kaldırıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave ediyoruz. Son olarak un, nişasta ve vanilyayı ilave ediyoruz. Son olarak un, nişasta ve vanilyayı ilave ediyoruz ve kıvam alınca ocaktan alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Fırından çıktıktan sonra biraz dinlendiriyoruz. Krem şanti ile sütü çırpıyoruz ardından cheesecakeleri süslüyoruz. Çilek dilimleri ile servis ediyoruz.
Afiyet olsun.
14
Muzlu Cheesecake
Malzemeler:
Kreması için:
2 adet olgun muz1 paket labne peyniri1 paket kremaYarım su bardağı toz şeker2 adet yumurta2 yemek kaşığı nişasta1 paket vanilyaTabanı için:
1 paket petibör bisküvi2 yemek kaşığı tereyağıÜzeri için:
Muz dilimleriKaramel sos
15
Hazırlanışı:
Tabanları için bisküviyi rondo ile çekiyoruz. Üzerine erimiş tereyağı, kakao ve sütü ilave ediyoruz. Alt tabana karşımı dümdüz olacak şekilde cheesecake kalıplarına yayıyoruz. Ardından buzdolabına dinlenmeleri için kaldırıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave ediyoruz. Son olarak un, nişasta ve vanilyayı ilave ediyoruz ve kıvam alınca ocaktan alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Fırından çıktıktan sonra biraz dinlendiriyoruz. Ardından muz dilimleri ve karamel sos ile süsleyip servis ediyoruz.
Afiyet olsun.
16
Beyaz Çikolatalı Cheesecake
Malzemeler:
Kreması için:
1 paket labne peyniri1 paket kremaYarım su bardağı toz şeker2 adet yumurta2 yemek kaşığı nişasta1 paket vanilya1 paket beyaz çikolataTabanı için:
2 paket petibör bisküvi2 yemek kaşığı tereyağıÜzeri için:
Beyaz çikolata
17
Hazırlanışı:
Tabanları için bisküviyi rondo ile çekiyoruz. Üzerine erimiş tereyağı, kakao ve sütü ilave ediyoruz. Alt tabana karşımı dümdüz olacak şekilde cheesecake kalıplarına yayıyoruz. Ardından buzdolabına dinlenmeleri için kaldırıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave ediyoruz. Ardından benmari yöntemi ile erittiğimiz çikolatayı, nişasta ve vanilyayı ilave ediyoruz. Kıvam alınca ocaktan alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Fırından çıktıktan sonra biraz dinlendiriyoruz. Üzerine tekrar benmari erittiğiniz beyaz çikolata ile süslüyoruz ve servise hazır
Afiyet olsun.
18
Şekerlemeli Cheesecake 
Malzemeler:
Tabanı için:
2 paket yulaflı bisküvi100 gr tereyağıYarım çay bardak sütKreması için:
1 paket labne peyniri1 paket kremaYarım su bardağı toz şeker2 adet yumurta1 yemek kaşığı un1 yemek kaşığı nişasta1 paket vanilyaÜzeri için:
1 paket çikolataRenkli şekerlemeler
19
Hazırlanışı:
Tabanları için bisküviyi rondo ile çekiyoruz. Üzerine erimiş tereyağı, kakao ve sütü ilave ediyoruz. Alt tabana karşımı dümdüz olacak şekilde cheesecake kalıplarına yayıyoruz. Ardından buzdolabına dinlenmeleri için kaldırıyoruz. Kreması için geniş bir tencerede labne peyniri ile kremayı çırpıyoruz. Üzerine şekeri ve yumurtayı ilave ediyoruz. Ardından un, nişasta ve vanilyayı ilave ediyoruz. Kıvam alınca ocaktan alıyoruz. Karışımı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz. Fırından çıktıktan sonra biraz dinlendiriyoruz. Rende çikolata ve şekerlemeler ile süslüyoruz ve servise hazır.
Afiyet olsun.
20