En Güzel Bisiklet Rotaları

13 Mayıs 2020

BÜYÜKADA
İstanbul'un en yaygın bisiklete binilen yerlerindendir. Günlük 15-20 lira arası ücret ödeyerek gün boyu bisiklet kiralayıp gezebilirsiniz.
1
BELGRAD ORMANI
İstanbul'un az kalan ormanlık alanlarından biri olan Belgrad Ormanı'nda 20 kilometrelik bisiklet parkuru vardır. Hafta sonu çok kalabalık olduğu için, hafta içi tercih etmeniz daha mantıklı olur.
2
BOZBURUN
Marmaris Bozburun'da ormanla denizin birleştiği yer. Biraz daha profesyonel bisikletçilerin tercih etttiği rotalardandır.
3
KAPIDAĞ YARIMADASI
Marmara Bölgesi'nde bulunan Balıkesir'in en gözde yarımadası'dır. 10 km'lik bisiklet parkurunda çok güzel vakit geçirebilirsiniz.
4
SAROS KÖRFEZİ
Ayçiçeği tarlalarının arasından güneşi izlerken, bisiklet sürmenin kefine varın. En iyi bisiklet rotalarındandır.
5
İZMİR KÖRFEZİ
İzmir Kuş Cenneti'nden, İnciraltı'na uzanan 68 kilometrelik bir bisiklet rotasıdır. Muhteşem manzaraya ev sahipliği yapıyor.
6
KABAK KOYU
Fethiye Limanı'ndan başlar ve Kayaköy ve Ölüdeniz'e uzanan bir rampa. 29 kilometre boyunca aldığınız keyfi hiçbir yerden alamayacaksınız. Özellikle de Ölüdeniz'e inerken karşılaşacağınız manzara her şeye değer.
7
ÇUKURBAĞ YARIMADASI
Deniz manzarası ve ormanlar arasındaki rota Antalya'nın Kaş ilçesinden başlayarak, 29 kilometre boyunca devam ediyor.
8
SOĞANLI VADİSİ
Kayseri'nin farklı coğrafyasında bulunan Vadi'de geniş bir parkur vardır. 46 kilometre boyunca farklı kültürlerle tanışabilirsiniz.
9
AYDER YAYLASI
Bol oksijeniyle Karadeniz'in en güzel yerlerindendir. Rize'de süreceğiniz bisikletin keyfini unutamayacaksınız.
10