En Gizemli Filmler

23 Kasım 2015

The Number 23 / 23 Numara (2007)
Jim Carrey'nin başarılı bir oyuncu olduğunu kanıtlayan bir filmdir. 23 sayısını takıntı haline getiren birinin, psikolojisi gizemin içine girmekte ve devam etmektedir.
1
The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi (2006)
Dan Brown'un romanından uyarılan bir filmdir. Filmin yönetmenliğini, Akıl Oyunları'nı yöneten Ron Howard üstlenmiştir. Film, şifreler içinde olan dansın, beyaz perdeye uygulama şeklidir.
2
Fermat's Room / Kapan (2007)
Birbirlerini tanımayan matematikçiler, bilinmeyen biri tarafından bulmaca çözmeleri nedeni ile davet edilir. Doğru çözülmeyen sorular yüzünden, kendilerini ölüm tuzağında bulacaktır.
3
Enemy /Düşman (2013)
Gizem ve gerilimi bir arada izleyebileceğiniz bir filmdir. Filmi en az 2 kere izlemelisiniz.
4
Triangle / Şeytan Üçgeni (2009)
Okyanusta gezi yaparken, gizemli bir gemiye binmek zorunda kalan bir grubun hikayesini anlatan bir filmdir. Filmi izlerken düşünmenizi sağlayan bir filmdir.
5
Stay / Gitme (2005)
21 yaşında intihar etmeyi düşünen bir gencin, gizemli sebeplerini izleyeceğiniz mükemmel filmlerden biridir.
6
National Treasure / Büyük Hazine (2004)
Hazine haritasını eline alan zeki bir kadının yaşadıklarını izlemek isteyenlerin tercih edeceği gerilim ve gizem dolu başarılı bir filmdir.
7
El Metodo / Metot (2005)
İş başvuruu yapanların, test sırasındaki mücadeleyi anlatan ve farklı boyutlara ulaşan bir filmdir.
8
Predestination / Kader (2014)
Mükemmel bir bilimkurgu filmidir. Kimin nesi olduğunu, zamanın yolculuklarını, olgularını işleyen bir beyaz perde harikasıdır.
9
The Next Three Days / Kaçış Planı (2010)
Eşinin, boş yere hapse girmesine sebep yaratan kişiyi bulmaya çalışan bir kadının, eşini hapishaneden kaçırma planlarını anlatan başarılı bir film.
10