En Değerli Makyaj Firmaları

26 Kasım 2015

Christian Dior
1946 yılında moda evinin sahibi Christian Dior tarafından kurulan ve gün geçtikçe büyüyen bir markadır. Değeri ise 2.9 Milyar Dolardır.
1
Biore
Piyasadaki üst sınıf kozmetik markalarından biridir. Markanın en iyi ürünleri ise yüz temizleme losyonu, cilt tonu eşitleyici ve makyaj kapatıcılarıdır. Ünlü isimlerin de kullandığı markanın değeri tam 3.4 Milyon Dolardır.
2
Estee Lauder
Saç bakımı, cilt, makyaj ve parfümlerinde dünyanın en iyi ve en kaliteli firmalarındandır. Çok saygın müşterileri olan bu markanın değeri tam 3.8 Milyar Dolardır.
3
Dove
Piyasadaki en ünlü markalarındandır. 35 ülke satışa çıkan bir markadır ve vücut şampuanları, losyonları, nemlendiricileri, yüz ve saç bakım ürünleri en çok tercih edilenler arasındadır. Markanın değeri 4.2 Milyar Dolardır.
4
Avon 
1886 senesinde David H. McConnell tarafından kurulmuştur. Normal düzey insanlar ve üst seviyedeki insanlar tarafından kullanılan ürünleri vardır. Markanın değeri 5.16 Milyar Dolar.
5
Lancome
Armand Petitjean tarafından 1935 yılında kurulmuştur. Dünyanın en lüks kozmetik markalarındandır ve en iyi ürünleri yaşlılık karşıtı göz kremi ve yenilikçi cilt kapatıcı kremidir. Markanın değeri ta 5.5 Milyar Dolardır.
6
Nivea
Yüz ve vücut bakım ürünleri ile tanınmış bir markadır. Her ülkede çok rahat şekilde bulunabilen bir markadır. Hem yüksek kaliteli hem de düşük kaliteli ürünleri bulunmaktadır. Markanın değeri 5.8 Milyar Dolardır.
7
Neutrogena
Lüks kozmetik sektörüne yön veren bir markadır. Hemen hemen her ülke tarafından beğenilem ürünler nemlendiriciler ve kırışıklık karşıtı kremlerdir. Markanın değeri 6.9 Milyar Dolardır.
8
L'oreal
Eugene Schueller tarafından 1907 yılında kurulmuştur. Şirketin bünyesinde Meybelline NY, Softsheen Carson ve Garnier gibi markalarda bulunmaktadır. Şirketin değeri 8.69 Milyar Dolar.
9
Olay
Yıllık kazancının 79 milyar dolar olan markdır. Kaliteli ve ayrıcalıklı ürünleri cilt bakımı ve makyaj malzemeleridir. Ünlülerin de tercih ettiği bir markadır ve değeri 11.7 Milyar Dolardır.
10