En Değerli Çizgi Romanlar

03 Mayıs 2019

X-Men 1. Baskı
80.500 Dolar fiyata sahip olan Mervel'in Kaptan Amerika ismindeki çizgi romanının değeri, gün geçtikçe daha da artmaktadır. 1963 yılında Eylül ayında, X-Men'in ilk sayısında 5 kurucu kahraman bulunmaktadır. Angcel, Beast, Cyclops, ICeman ve Marvel Girl en ünlüleridir.
1
İnanılmaz Örümcek Adam 1. Baskı
Amazing Spider ismi ile bilinen Örümcek Adam, listemizin en önemlileri arasında yerini almaktadır. Spider Man, Stan Lee tarafından yazılmaya başlandı ve 1963 yılında yayımlanmaya başlandı. İlk çizimlerini Steve Ditko ve Jack Kirby yaptı. Spider Man isimli derginin ilk sayısının fiyatı 110.000 dolardır.
2
Red Raven 1. Baskı
Red Raven, çizgi romanının ilk baskısı, 1940 senesinde ağustos ayında yayınlanmıştır. Romanın kopyasını almak isteyenlerin ödemek zorunda olduğu ücret 124 bin dolardır. Bu konularda çok hevesli olan koleksiyoncu Red Ravel, elinde bulunan bir dergi için 500 bin dolar istemiştir.
3
Kaptan Amerika 3. Baskı
Kapten Amerika, Jack Kirby tarafından 1941 senesinde yayınlandı. Stan Lee'nin, Mervel için çalıştığı ilk çizgi roman olmasından dolayı çok değerli bir kitaptır. Şimdilerde ise bu çizgi roman 126 bin değer taşımaktadır.
4
Fantastik Dörtlü 1. Baskı
Jack Kirby ve Stan Lee'nin çizgi romanlarının Gümüş Çağıdır. Uzaydaki bilimsel görevlerinde, kozmik iışınlara maruz kaldıktan sonra, bazı doğaüstü güçlere sahip olmaktadır. Human Torch, Invisible Girl, The Thing ve Mr. Fantastic karakterleri bulunmaktadır. Çizgi romanın değeri 166 bin dolardır.
5
Marvel Mystery Comics 9. Baskı
Bu çizgi romanın özelliği, iki süper kahraman arasında geçen ilk romanlardardandır: Human Torch ve Namor the Sub-Mariner arasında geçen savaş, bir sonraki baskısına da sarkmaktadır. Bu değerli baskısının fiyatı 198 bin dolar civarındadır.
6
Incredible Hulk 1. Baskı
Stan Lee ve Jack Kirby yarafından 1962 senesinde yayınlanmıştır. Radyasyon sonucunda Banner karakteri, kişilik değişik değiştiriyor ve dev bir canavara dönüşüyor. Bu değerli çizgi romanın fiyatı 228 bin dolardır.
7
Amazing Fantasy 15. Baskı
1962 yılının ağustos ayında yayınlandı.Steve Ditko tarafından kapak resmi yapılmış, Stan Lee tarafından yazılmıştır. Spider Man'ın ilk defa görünmesiyle değerlenmektedir. 15. sayısının fiyatı 405 bin dolardır.
8
Kaptan Amerika 1. Baskı
1941 yılının Mark ayında ilk baskısı yayımlanmııştur. Çizgi roman kahramanı, II.Dünya Savaşı'nda Adolf Hitler'e yumruk atmasıyla ünlü olmuştu. İlk bölümünde Kaptan Amerika ve yardımcısı ülkesini suikastçilere karşı korumaktadır. Bu çizgi romanın fiyatı ise 629 bin dolardır.
9
Marvel Comics 1. Baskı
İlk sayısı 1939 yılında yayımlandı. Fantastic Four ekibinin üyelerinden olan Human Torch, Sub-.Mariner Of Atlantis ve Ka-Zar the Great, ilk olarak çizgi romanda karşımıza çıkmaktadır.İlk basımıyla 80 bin kopya satıldı ve 800 bin sipariş daha verildi. En yüksek fiyata sahip olan bu çizgi romanının fiyatı 859 bin dolardır.
10