En Çok Tercih Edilen 10 Laptop Modeli

15 Ağustos 2015

CASPER
İlk yerli bilgisayar filrması olan Casper 1991 senesinde Türkiye' de kuruldu. Çok tutulmasa da sunulan lansman fiyatları ile görücüye çıkan Casper, belirli bir zümrenin tercih sebebi olabiliyor.
1
PACKARD BELL
Bir dönemin az bilinmesine rağmen çok verimli kullanımı ile gündeme oturan markası olan Packard Bell, mevcut dönemde düşüş yaşasa da yüksek performans ve kullanılabiliritesinin üst düzey olması ile hala ürün meraklılarına hizmet vermeye devam ediyor.
2
ACER
İngiltere'de yaygın kullanılan Acer, Türkiye piyasasına da bir süre önce yenilenmiş modelleri ile girdi ve olumlu eleştiriler aldığı kadar olumsuz eleştirilere de maruz kaldı diyebiliriz. Çin menşeili olmasına rağmen dünyanın en büyük 3. Bilgisayar üreticisi olarak görülen Acer, dış görünüşündeki tasarımı ile ön plana çıkıyor.
3
SAMSUNG
Daha çok buzdolabı, klima, televizyon gibi ürünleriyle adından söz ettiren Samsung, laptop piyasasında da hatırı sayılı işler yapmaya başladı. Fiyat - Performans açısından belli oranda kullanıcıyı doyurabilen, Samsung listemizde 7. sırada.
4
FUJITSU
Geçmişte CD- Rom ve HDD ürünleri ile kendine piyasada yer bulan FUJITSU, çok kullanılan bir laptop modeli olmasa da kendini kanıtlamış bir ürün olarak dikkat çekiyor. Dünyaca ünlü Siemen markası ile, ortak çalışan FUJITSU, sağlamlık ve uzun ömürlü kullanım açısından sizi asla üzmeyecek tarzda bir üründür.
5
SONY
Televizyon, ses sistemleri, video oynatıcı ve telefon alanında dünyanın en önde gelen markalarından biri olan, Sony laptop sektöründe de adı geçen tercih edilen markalardan. Sağlam yapısı ve uzun ömürlü oluşu tercih nedeni oluyor.
6
HP
ABD' nin ilk kurulan bilişim ürünleri içerikli markası olan HP'nin temelleri 1939 yılında atıldı. O günden bu yana büyük bir network'e sahip olan kurulum tüm dünyada çok sayıda teknik servis, yedek parça ve onarım merkezleri ile hizmete devam ediyor. Bu saydığımız özellikler HP'nin tercih edilme sebepleri arasında ilk sırada yer alıyor. 
7
ASUS
Bir Çin markası olan Asus, özellikle mini laptoplar konusunda çok iyi. Yüksek çözünürlük, ses kalitesi, işlemci hızı ile en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Her modelinde ayrı özelliklerin ön plana çıkartılması ise, yine Asus'un tercih edilme nedenlerinden biri olabilir.
8
LENOVO
Dizüstü bilgisayar denilince ilk akla gelen markalardan birisidir. Fiyatı rakiplerine göre biraz daha yüksek olan, LENOVO her kesimden kullanıcıya hitap edebilecek ürünlere sahip. Ticari kullanım için de uygun olan marka birçok firma için de seçim nedeni oluyor.
9
APPLE
İşte geldik listemizin birincisine. Her kulvarda teknolojisi ve dış görünüşü ile tüm kullanıcıları kendine hayran bırakan APPLE, aynı hızda ilerlemeye devam ediyor. OS işletim sisteminin başarısı ile meraklılarının vazgeçemediği bir diğer özelliği olmaya devam ediyor. APPLE bugün yine profesyonellerin birinci tercihi.
10