En Çok Para Kazandıran Terapiler

24 Ağustos 2015

YogaHem fiziksel hem de ruhsal stresten uzaklaştıran bir terapi yöntemi olan Yoga, dünya genelinde ortalama 27 milyar dolar kazanç sağlamaktadır.
1
Akupunktur
Alternatif tıbbın bir ürünü olan Akupunktur, milyonlar harcanan zayıflama yöntemleri arasında da yer almaktadır. Akupunktur için dünyada seans başına ortalama 60-120 dolar arası ödemeniz gerekmektedir.
2
Psikoterapi
Psikoterapi, panik atak, bipolar, depresyon gibi ruh sağlığı sorunları için kullanılan bir terapi türüdür. Özellikle ileri vakalarda bu terapi türünün pahalılaştığı söylenmektedir. 
3
Mezoterapi
Bu terapi türü, deri altındaki yağ içine ilaç enjekte etme yoluyla yağları eritmeye çalışır. Günümüzde çoğu kadının sorunu olan selülitleri yok etmek için bu yönteme ne kadar çok para harcadıklarını tahmin edebilirsiniz.
4
Beslenme Uzmanı
Beslenme uzmanları, sağlık ve beslenme konusunda iyi seçimler yapmakta zorlanan insanlara yardım etmeyi amaçlar. Uzmanlarla görüşmeler sırasında belli bir kısmını sigortalar karşılasa da özel beslenme programları için belirli ücretlerin ödenmesi gerekmektedir. 
5
Fizik Tedavi
Hareketliliği ve işlevselliği geliştirmeye odaklanmış olan fizik tedavi çeşitli vücut ağrılarını tedavi etmeye yönelik bir tedavi türüdür. Bir kısmı sigorta kapsamına girse bile özel fizyoterapi almak istediğinizde epey pahalıya mal olabilmektedir.
6
Cinsel Terapi
Cinsel terapi her çeşit cinsel işlev bozuklukları ile başa çıkmayı amaçlayan özel bir psikoterapi türüdür. Ortalama olarak seans başı 200-500 lira arasında ödeme yapmanız gerekebilmektedir.
7
Masaj Terapisi
Özellikle lüks masaj salonlarında ve 5 yıldızlı otellerde çalışan masörler, adlarını duyurmayı başladıkları zaman seans başına yüklü ücretler alabilmektedir.
8
At Destekli Terapi
At destekli terapiler, insan ve at arasında kurulan bağ olarak da tanımlanabilmektedir. Diğer terapi yöntemlerine göre daha uğraştırıcı olabildiği için, aldıkları ücretler de yüksek olabilmektedir.
9
Spor Terapisi
Spor terapisi genellikle sporculara öz güven oluşturmada yardımcı olmaktadır. Bu terapi sayesinde sporcular, sporlarını daha iyi sergileyebilmekte ve aynı zamanda teknik direktörleriyle daha sağlıklı iletişim kurabilmektedir. 
10