En Çok Para Harcayan Teknik Direktörler

12 Eylül 2015

Jürgen Klopp
Alman teknik adam Jürgen Klopp, son 10 sezon içerisinde yaptığı 181 milyon euroluk transfer harcamasıyla listemizde onuncu sırada yer alıyor.
1
Louis Van Gaal
Hollandalı teknik adam, 10 sene boyunca 240 milyon euroluk bonservis bedeli harcamasıyla listemizde dokuzuncu sırada yer alıyor.
2
Diego Simeone
Arjantinli teknik adam ve eski futbolcu Diego Simeone, toplamda 246 milyon euro bonservis bedeli harcayarak listemide sekizinci sırada yer alıyor.
3
Josep Guardiola
Katalan hoca Josep Guardiola, transferde 391 milyon euro bonservis bedeli harcaması yaparak listemizde yedinci sırada bulunuyor.
4
Arsene Wenger
Transferde 428 milyon euro bonservis bedeli harcayarak listemizde altıncı sırada yer aldı.
5
Sir Alex Ferguson
1986 yılından 2013 yılı sonuna kadar Manchester United'ın başında kalan Sir Alex Ferguson son 10 sezonunda yaptığı 465 milyon euroluk harcamasıyla listemizde beşinci sırada yer alıyor.
6
Manuel Pellegrini
Şilili eski futbolcu ve teknik direktör 645 milyon euroluk bonservis bedeli harcamasıyla listemizde dördüncü sırada yer alıyor.
7
Roberto Mancini
Roberto Mancini 667 milyon euroluk yaptığı bonservis bedeli harcamasıyla üçüncü sıradan dahil oluyor.
8
Carlo Ancelotti
Listemizin ikinci sırasında ise 881 milyon euro bonservis bedeli harcayan Carlo Ancelotti var.
9
Jose Mourinho
Tartışmasız futbol dünyasının en tepki çeken ve en başarılı hocalarından bir tanesidir Jose Mourinho. Portekizli teknik adam, 903 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek transfer harcamaları ile listemize birinci sırada yer alıyor.
10