En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

05 Ağustos 2015

Candy Crush Saga
Candy Crush Saga King.com tarafından geliştirilen, akıllı telefonlarda ve Facebook'ta oynanan bulmaca türünde bir oyundur. 2013 yılının Mart ayında aylık 45.6 milyon kullanıcı sayısı ile bir zamanların en popüler oyunu olan Farmville'yi geçmiştir.
1
Hay Day
Kullanıcılara yepyeni bir çiftlik oyunu deneyimi sunan Hay Day, ellerinizle yapacağınız farklı hareketler yardımıyla kontrol edebileceğiniz birçok farklı içeriği sizlere sunuyor.
2
Temple Run
Android ve iOS versiyonlarında oynayabileceğiniz oyununun birincisi tüm dünyada fırtınalar estirmişti. Şimdi ikinci versiyonu ile kaldığınız yerden devam ederek tüm altınları toplayıp yol üzerindeki ekstra özellikleri kullanarak oyunun sonuna kadar varmaya çalışacaksınız.
3
Fruit Ninja
Fruit Ninja, Halfbrick Studios tarafından geliştirilen mobil tabanlı bir video oyunudur. Oyunun amacı gelen meyveleri parmakla kesmektir. Meyveler yerine bombaları kesmek ise oyunun sona ermesine yol açar.
4
Clash of Clans
Klanlar Savaşı (Çatışması), Helsinki, Finlandiya merkezli video oyun şirketi Supercell tarafından türetilmiş olan çok oyunculu, gerçek zamanlı, freemium, çevrimiçi strateji oyunudur.
5
Angry Birds
Rovio Mobile tarafından 2009 yılında geliştirilen Angry Birds (Kızgın Kuşlar) oyunu, önce Apple iOS için daha sonra da tüm platformlarda geliştirildi. Oyunun amacı ise sahip olduğunuz kuşları sapanla fırlatarak hapsolan domuzları ve maymunları öldürmek. Diğer sürümünde ise yine hapsolan kuşları kurtarmaya çalışıyorsunuz.
6
Hill Climb Racing
Mobil platformun başarılı oyunlarından Hill Climb Racing'in Windows 8 cihazlar için geliştirilmiş sürümüdür. Kısa sürede bağımlısı olacağınız oyun, fizik tabanlı sürüş oyunları arasında en eğlencelisi.
7
Flappy Bird
Flappy Bird, akıllı telefonlar için yapılan bir oyundur. Aslında bu oyun Iphone 5 için 5 Mart 2013'te piyasaya sürüldü, fakat oyunda yapılan küçük bir güncelleme yüzünden oyun aniden bir trend haline gelmiştir.
8
My Talking Tom
Kendi yavru kedini edinebileceğiniz ve onun tamamen büyümüş bir kedi olarak yetişmesine yardımcı olabileceğiniz bir oyun.
9
Subway Surfers
Subway Surfers oyununda, karşı taraftan gelen trene çarpmadan, oyunun etrafında bulunan altınları toplayarak oyunun sonuna kadar ilerlemeye çalışıyorsunuz.
10
Agar.İo
Herkesin saatlerce, günlerce başından kalkmadan oynadığı, interneti kasıp kavuran yeni bağımlılık yapan oyun.
11
Pou
Bit görünümlü bir hayvan olan Pou, bir zamanların en popüler oyunlarından olan sanal bebeğin günümüz versiyonu olarak adlandırılabilir. Pou'yu besleyip büyütmeli, eğlenmesi için oyunlar oynamasını sağlamalısınız.
12
aa
aa, Android telefon ve tabletinize ücretsiz indirip oynayabileceğiniz beceri oyunlarından biri. Oldukça garip bir isimle karşımıza çıkan oyunda hareket eden bir platforma sayıları yerleştirmeye çalışıyoruz.
13
Hungry Shark
Bu aksiyon dolu macerada oyununda midesi kazınan bir Aç Köpek Balığı'nı kontrol edin. Yolunuza çıkan her şeyi silip süpürerek hayatta kalın.
14
New Star Soccer 5
New Star Soccer 5, çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz ve kendi yıldız futbolcunuzu yetiştirebileceğiniz başarılı bir futbol simülasyonudur. Geleceğin yıldızı olmaya aday genç bir futbolcu olarak başlayacağınız oyunda karakterinizi kendi istediğiniz şekilde belirliyor, oynayacağı ülkeyi, ligi, takımı ve mevkisini seçebiliyorsunuz.
15
Real Racing 3
Real Racing 3, EA mühendisleri tarafından hazırlanan ve Real Racing serisinin üçüncü oyunu olarak karşımıza çıkan bir yarış oyunu.
16
Kelimelik
Kelimelik, dünya üzerinde milyonlarca kişinin oynadığı Scrabble oyununun Türkçe versiyonu. Android cihazlarınız üzerinden ister oyundaki binlerce oyuncuya karşı isterseniz arkadaşlarınız ile karşılıklı olarak oynayabilirsiniz.
17
Resimli Kelime Bulmaca
Resimli Kelime Bulmaca tüm iOS cihazları üzerinde oynayabileceğiniz keyifli bir bulmaca oyunudur. Oyunda bize gösterilen resimlerin ne anlattığını bulmaya çalışıyoruz.
18
Boom Beach
Clash of Clans oyununun yapımcılarının iOs cihazlara uzun süre önce duyurdukları Boom Beach nihayet Android markette de yerini aldı. Yapı olarak Clash of Clans'a çok benzeyen oyunda daha farklı bir temaya yer verilmiş. Bu kez barbarların, okçuların, devlerin ve tuhaf yaratıkların bulunduğu bir dünyada mücadele vermiyoruz.
19
CSR Racing
Grafikleriyle neredeyse gerçeğinden farksız bir görüntüyle oynayacağınız CSR Racing ile arabanızın koltuğuna kurulun ve rakiplerinizi geride bırakmaya çalışın.
20