En Çok Görülen Rüyalar ve Anlamları

10 Haziran 2018

Rüyada Araba Kazası
Rüyada araba kazası yapmak, kötü olayların yaşanacağına işaret etmektedir. Umudun kaybedileceği, korku ve tedirginlik ile her şeyden endişe duyulacağı anlamı taşırken; rüyada kan görülmediğinde, hayırlı olacağı, sıkıntılardan kurtulunacağı, büyük ve güçlü adımlar ile yaşama devam edileceğine delalet eder.
1
Rüyada Bozulan Aletler
Rüyanızda bozuk televizyon, telefon, bilgisayar gibi elektronik aletler ile cebelleşiyorsanız ve bu sizi sinir ediyorsa, farkında olmadan bedeninizde bir bölümün düzgün çalışmadığını düşünmenizden kaynaklanmaktadır.
2
Rüyada Kaybolmak
Rüyasında kaybolduğunu gören kişi, başarılı çalışmaları ve sağlam atılımları ile insanların dikkatini çekeceğine alamet etmektedir. Toplumda saygınlığının artacağı, statüsünde yükselme olcağının göstergesidir.
3
Rüyada Uçak / Otobüs Kaçırmak
Rüyanızda eğer panik içerisinde uçak, otobüs, vapur gibi bir ulaşım aracına yetişmeye çalışıyor veya kaçırıyorsanız, gerçek hayatta yanlış bir seçim yaptığınızı düşündüğünüzü gösterir.
4
Rüyada Sınavda Başarısız Olmak
Rüyada sınavda başarısız olduğunuzu görmek, zorluk ve sıkıntılardan sonra istediğiniz konumda olabileceğinizin göstergesidir. Bazı rüya yorumcularına göre, kısa zamanda alınacak müjdeli haberleri işaret eder.
5
Rüyada Hasta Olmak ya da Ölmek
Çevrenizde sevdiğiniz ve kendinize yakın gördüğünüz bir insan için endişeleniyorsanız bu durum rüyanıza sanki siz çok hastaymışsınız, yaralanmışsınız ya da ölüyormuşsunuz gibi yansımaktadır ki canımdan çok seviyorum sözünü burada kullanmak doğrudur belki de.
6
Rüyada Dişlerin Dökülmesi
Rüyada dişlerin dökülmesi, uzun ömürlü olacağınız anlamına gelerek, çocuklarınızı ve torunlarınızı görebileceğinizi ifade etmektedir. Diş dökülmesinin başka bir anlamı ise kısa zaman içerisinde yaşanacak sorunların habercisi olmasıdır. Dişlerinizin düştüğünü görüyorsanız, sevdiğiniz kişinin acı haberini alabilirsiniz.
7
Rüyada Çıplak Olmak
Rüyada çıplak olduğunu görmek, üzüntü ve sıkıntı içinde birinin feraha kavuşacağı anlamına gelmektedir. Kendinizi çıplak şeklinde görüyorsanız, ayıplanacak hale düşeceğinize delalet etmektedir. Çıplak bir halde koşmak da, hak edilmeyen bir suçun, üzerinize atılabileceği anlamı taşımaktadır.
8
Rüyada Su Görmek
İyi yaşam, iyilik, sadık dost ve güzel rızkın işareti olarak yorumlanmaktadır. Çamurlu ve bulanık su görmek, mutsuzluk, kedere ve geçim sıkıntısına işaret etmektedir. Berrak su içtiğinizi görmek, temiz hayatı çağrıştırmakta, sıcak su içmek ise hüznü çağrıştırmaktadır.
9
Rüyada İnsan Görmek
Rüyanızda tanımadığınız bir insanı görüyorsanız, bu sizin kendi nefsinizdir. Gödüğünüz insanın iyiliği ve kötülüğü, sizin nefsinize göre değişiklik göstermektedir. Somut bir insan görmek, hayırlı bir haber veya mektup alacağı anlamına gelmektedir.
10
Rüyada Okul Görmek
Rüyada okul gören kişi, düzenli ve mantıklı olabileceği gibi, aynı zamanda kuşku ve endişeyi de taşıyabilir. Okul hayatını bitirmiş fakat rüyasında okula gittiğini gören kişinin, yeni bilgiler öğrenmeye açık olduğu anlamına gelir. Rüyanızda sırada ders çalıştığınızı görüyorsanız, mesleğinizde başarılı olacağınıza işaret ederken, okul forması görmek de istediğiniz bir yere yükselerek başarılı olacağınızı çağrıştırmaktadır.
11
Rüyada Felç Olmak
Rüyada felç kaldığınızı görüyorsanız, aksine ayağa kalkacağınıza işaret etmektedir. Hayatınızın yoğunlaşacağını ve iş temponuzun artacağını çağrıştırmaktadır. Rüyanızda felç olduğunu gördüğünüz insanın hayatında, olumlu değişmeler olacak ve istediklerine ulaşacaktır.
12
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada bebek görmek, kuvvetli ve başarılı bir eş, başarı ve güzel sohbete işaret etmektedir. Rüyanızda erkek bebek görüyorsanız, sevinç ve saadet anlamına gelirken; kız bebek görmek, temiz ve güzel kısmetler ile hayırlı evlilik anlamı taşımaktadır. Genel olarak evliliği çağrıştıran bir rüyadır.
13
Rüyada Gıda Görmek
Rüyada gıda gömek, iş ve aile hayatında başarılı olacağına işaret etmektedir. Eline geçen kazançlar ile iş kurarak bereketli döneme gireceği anlamı taşır. Rüyada, bir gıdadan dolayı zehirlendiğini görmek, sıkıntı ve sorunlarının çoğalacağı, istenilen bir işin olmayacağına rivayet etmektedir.
14
Rüyada Denize Girmek
Rüyada denize girdiğini gören kişinin, istediği her şeyin olacağı anlamını yaşımaktadır. Hayırlı bir rüya olan denize girme, sabır göstermek ve hedeflere başarı ile ulaşmaya işaret eder. Rüyada denizde yüzüldüğü görülüyor ise kişinin namuslu, onurlu ve şerefli yaşadığı anlamını taşırken; denizde balık görmek, bahtın, şansın ve kısmetlerin açılacağı anlamını taşır.
15
Rüyada Ev Görmek
Rüyada ev görmek, huzura işaret etmektedir. Evinizi temiz ve güzel şekilde görmek, dertlerden kurtulacağınız anlamına gelirken, bolluk ve bereketi simgelemektedir. Erkek rüyasında ev görüyor ise evleneceği anlamına gelirken, evleneceği insanın özellikleri ile evin özelliklerinin ortak noktası olduğu şekilde yorumlanır. Güzel, bakımlı ev gören bir erkek, güzel bir kadınla evleneceği anlamına gelir. Rüyada ev alan kişi, hayatında değişiklik yapacağının; ev yapan kişi ise aile kuracağının temsilcisidir.
16
Rüyada Seks Yapmak
Rüyada seks yaptığını görmek, kişinin hayallerine ve hedeflerine ulaşacağına işaret eder. İş ve özel hayatında başarı merdivenlerini tırmanacağı, şansının olumlu yönde ilerlemesi ile güzel işler yapacağının göstergesidir. Eski sevgilisi ile seks yapıldığının görülmesi, kişiden gelecek yardım ve minnet duygusunun olduğu anlamı taşımaktadır.
17
Rüyada Sınıf Görmek
Rüyada sınıf görmek, olup olmadık şeylerin izinden gitmek, söylenen her söze inanmak ve yapmak anlamı taşımaktadır. Yaşı kaç olursa olsun, hep aynı kafada hayatını devam ettireceği, annesi ve babasının da kendisinden şikayet edeceğinin işareti olarak anlatılmaktadır. Rüyasında sınıf tahtası gören kişinin, hayırlı işleri gerçekleşecektir.
18
Rüyada Kovalandığını Görmek
Rüyayı gören kişinin, kimseye anlatmadığı duyguları olduğuna işaret etmektedir. Şüpheci bir kişiliğe sahip olan rüya sahibi, ne sebeple olursa olsun, sürekli huzursuz olmaktadır. Görüşmek istememesine rağmen, sürekli yüz yüze olmak zorunda kaldığı insanların varlığına işaret etmektedir. Köpek tarafından kovalandığını görmek, çevresi tarafından düşmanlarının ve rakiplerinin çok olduğu anlamı taşımaktadır. Zayıf anınızı takip eden ve size zarar vermeye çalışan insanların var olduğunun göstergesidir. Aman dikkat!
19
Rüyada Büyük Abdest Yaptığını Görmek
Rüyayı gören kişi, hayatındaki gereksiz şeylerden ve insanlardan uzaklaşacağı anlamı taşımaktadır. Yeni işler ve çalışmalar konusunda, önünün açılacağı şeklinde de yorumlanabilir. Rüyada kendi altına yaptığını gören kişinin, büyük paralar kazanacağına işaret ederken; sokakta yapılan büyük abdest, iş ve özel hayatında kötü durumlara düşüceğine delalet eder.
20
Rüyada Araba Kontrolünü Kaybetmek
Rüyada araba kontrolünü kaybettiği gören kişi, zorluklara karşı direniş göstereceği ve çektiği zorluklardan sonra kazanacağı saygınlığa işaret etmektedir
21
Rüyada Yüksekten Düşmek
Rüyada yüksekten düşmek, kişinin istediği şeyin olmayacağına, maddi anlamdaki problemlere ve sıkıntılara işaret etmektedir. Yüksek bir yere çıktıktan sonra düştüğünüzü görmek, başarıdan sonra gelen zarara işaret etmektedir. Yüksekten düşüp öldüğünü görmek, kişinin yaptığı hatalardan geri dönmesine, kötülüklerden vazgeçmesine delalet eder.
22
Rüyada Ölmek
Gerçek anlamından çok farklı olan ölüm, rüyada görüldüğü zaman, ölen kişinin ömrünün uzun olacağına işaret etmektedir. Kendi mezarınızın başında iseniz size uzun bir yol görünmektedir. Ölen kişinin dirilmesi, hayırlara işaret ederken; yakın bir dostunuzun öldüğünü görmek, çok da hayırlı değildir. Gerçek ölüm anlamına gelmektedir.
23
Rüyada Geç Kalmak
Rüyada geç kaldığını görmek, kişinin toplumdaki önemini kaybedeceği manası taşımaktadır. Yanlış işler yaparak, insanların kendisine duyduğu sevgi ve güvenini sarsacağı anlamına gelmekte, kişinin yıpranacağı ve üzüleceğine delalet etmektedir.
24
Rüyada Vasıta Görmek
Rüyada vasıta görmenin işaret ettiği şey, rüyayı gören kişinin geçim konusunda aldığı önlemdir. Rüyanızda arabaya bindiğinizi görüyorsanız, yüksek mevkilere ulaşmanızı, arabadan indiğinizi görmek ise bunun tam tersine mevkinizi kaybedeceğinize işaret etmektedir.
25
Rüyada Sınava Girmek
Rüyayı gören kişinin, ileriki hayatında güzel günlerin işaretidir. İstenilen hayata kavuşacağının ve geleceğin parlak olacağının göstergesidir. Rüya sahibi, aşamalı olarak gerçekleşecek olan işten, pozitif sonuç elde edeceğine delalet ederken; sınavda başarısız olduğunu görmek de düzgün giden işin bozulacağı anlamı taşımaktadır.
26
Rüyada Kapana Kısılmak
Sıkıntılar ile mücadele ederek, sağlam bir hayata ulaşılacağına, sıkıntılı dönemden sonra sahip olunan para ve mutluluğa işaret eder. Rüyayı gören kişinin, çektiği zahmetten sonraki huzurun tadını alarak, çok istediği şeylere kavuşmasına delalet etmektedir.
27
Rüyada Yükseldiğini Görmek
Rüyasında yükseldiğini gören kişinin hayatında, yükselme ve başarılar gerçekleşir. Dindar kimseler için esenlik ve hayrın temsilcisidir. Maddi çıkarları ön planda olan günahkar kişilerde ilerlemeler olmaktadır. Gökyüzüne yükseldiğini gören insanın, eceli yaklaşmış anlamına da gelmektedir.
28
Rüyada Hapse Girdiğini Görmek 
Rüyasında hapse girdiğini gören kişi, sağlık sorunları ile uğraşmadan, güzel bir ömre sahip olacağına delalet etmektedir. Uzun süredir görülmemiş dostlar ile planlar yapılabileceği, günahlardan kurtulanabileceği anlamı taşımaktadır. Hapishane içerisinde görüldüğü zaman ise kötülükle karşılaşılabilir, büyük bir sorunla uğraşılabilir.
29
Rüyada Uçtuğunu Görmek
Rüyada uçtuğuzu görmek, sıkıntı ve dertlerden uzaklaşacağınız anlamına gelmekte; hayırlı haberler alarak, mutlu günler geçirebileceğinize delalet etmektedir. Rüyanızda ayağınızın yerden kesildiğini görmek, ruh halinizin değişeceğinin işaretidir.
30