En Büyük Marka Savaşları

16 Eylül 2015

Nike - Reebok
Reebok, hem erkek hem kadın müşterilere odaklanır. Nike ise özellikle erkeklere odaklanır. Nike markası Michael Jorden ile Reebok ise Shaquille O'Neal ile anılmaktadır.
1
Marvel - DC
Roman devlerinin rekabetinin arttığı bu markalar, rekabeti sağlıklı şekilde bize yansımaktadır.
2
Nintendo - Sony
Sony, 3D grafik ve CD desteği formatıyla oyun pazarına girdi. Bunun karşısında Nintendo tarafından destekli kartuş tabanlı bir teknolojiyi ortaya sürdü.
3
Lamborghini - Ferrari
Bu gösterişli markaların ikisi de İtalyan markasıdır. Bu markalar arasındaki 47 yıllık rekabet devam etmektedir.
4
Duracell - Energizer
Bu iki şirketin gücü elektronik aletlerden gelir. İki büyük marka, reklam için tavşan kullanmaktadır. Aralarındaki savaş devam etmektedir.
5
Disney Channel - Nickelodeon
Nickelodeon, çocuk ve genç izleyicilerin bir TV şovudur. Disney, Nickelodeon'un başarısını azaltmak için, yöneticilerini kendi bünyesine almıştır. Disney, medya devi olarak bilinir ve başarısı günden güne artmaktadır.
6
Miller - Budweiser
Bira ticaretinde rekabet yaratan iki markadır. Miller ve Budweiser şirketleri, pazarın %20'sine sahip markalardır. Miller, bu rekabette biraz daha üstünlük elde etmiştir.
7
Steve Jobs - Bill Gates
Bu bilgisayar devleri, eğitim almamalarına rağmen, bilgisayar konusunda uzman isimlerdir. Apple 1997 yılında iflasa gittiği zamanlarda, Gates'in sunduğu 150 milyon dolarlık yatırımı kabul etmiştir. Her ne kadar rakip olarak görünseler de, sıkı dostlardır.
8
Burger King - McDonalds
20. yüzyılın ortasından beri sağlam iki rakiplerdir. İkisi de sağlam fast food devleridir.
9
Pepsi - Cola
İki büyük içecek markası olan bu dev firmalar, aynı kitleye hitap etmektedir. 
10