En Başarısız Telefonlar

30 Temmuz 2015

Amazon Fire Phone
Amazon'un CEO'sunun buluşu olan telefon, tüm çabalara rağmen popüler hale getirilemedi.
1
HTC First
Facebook'a özel olarak tasarlanan telefon, mobil kullanıcılar tarafından ilgi görmeyerek başarısızlığa uğradı.
2
Ubuntu Edge
Tasarımıyla rüya telefon olarak ilan edilen Ubuntu Edge, Indiegogo'daki kampanyasını kaybederek piyasaya sürülemedi.
3
LG Optimus Vu
Samsung'un Note serisi ilgi gördükten sonra, LG de ekran büyüklüğüyle ön plana çıkan bu modelini piyasaya sürdü. Ancak tek elle kullanımın zor ve ağır olduğu bu telefon ilgi göremedi.
4
HP Veer
2011 yılında 2,6 inç ekranıyla oldukça küçük olan HP Veer, çok fazla ilgi göremediği için devamı gelmeyen modeller arasındadır.
5
Microsoft Kin
Nisan 2010 yılında piyasaya sürülen bu model, Temmuz 2010'da kaldırıldı. Nedeni ise piyasada ilgi görmemesi ve geliştirilmesi gerektiğiydi.
6
Dell Streak
Bilgisayar üretiminde oldukça başarılı olan Dell, 2010 yılında daha çok küçük ekranlı telefonların ilgi görmesi ve yavaşlığı sebebiyle bu telefonunu piyasadan çekmek zorunda kalmıştır.
7
Nokia N97
2009 yılında telefon piyasasının birincisi olan Nokia, o dönem N97 modelinde kullandığı işletim sistemi yüzünden telefonun ilgi görmemesine neden oldu.
8
BlackBerry Storm
Telefon pazarında önemli bir yere sahip olan BlackBerry'nin, iPhone modellerinin yükselişinden dolayı çıkardığı bu dokunmatik modeli, arayüzündeki olumsuzlukları sebebiyle başarısız oldu.
9
Motorola ROKR E1
Apple ve Motorola ortaklığıyla gerçekleştirilen bu telefon, aynı zamanda Apple'ın ilk telefonuydu. Ancak eksik depolama alanı ve kötü işletim sistemi başarılı olamadı.
10