Emzirmeye Yardımcı 10 Şey

02 Ekim 2015

Lanolin Krem
Emziren annelerin hepsinin kullanması gereken mükemmel ürün. Göğsünüzün çatlamasını engeller ve bebeğinizin rahat ve keyifli süt emmesini sağlar.
1
Göğüs Pompası
Günlük işleriniz olduğunda ve evden çıkmanız gerektiğinde imdadınıza hemen yetişecek olan göğüs pompasıdır. İyi ve kaliteli bir göğüs pompası seçmeniz önemlidir. Böylelikle sütünüzü sağabilir ve siz yokken bebeğiniz de beslenebilir.
2
Emzirme Sütyenleri
Bir diğer olmazsa olmaz emzirme sütyenleri. Emzirme döneminde kendi sütyenlerinizi unutun ve kendinize hemen emzirme sütyeni edinin çünkü bu sütyenle hem siz çok rahat edeceksiniz hem de bebeğiniz rahat emebileceğinden rahat edecektir.
3
Emzirme Örtüsü
Anneler için bir diğer hayat kurtarıcı da emzirme örtüleridir. Dışarıda da artık bebeğinizi emzirmek hayal değil. Alcağınız rahat, şık bir emzirme örtüsüyle bebeğinizi her yerde emzirebilirsiniz.
4
Bebek İhtiyaç Çantası
Bebeğinizin tüm ihtiyacı olan eşyaların olduğu bir çanta hazırlamanız ve her gittiğiniz yere de mutlaka götürmeniz gereklidir. Bu çantanın içinde başlıca olması gerekenler;
- Bebek bezi
- Islak mendil
- Bebeğiniz için yedek kıyafetler
- Meme pedi
- Emzirme örtüsü gibi.
5
Meme Pedleri
Emzirme döneminde her zaman ihtiyacınız olacak olan meme pedleri de yine hayat kurtarıcıdır. Meme pedi kullanmadığınız takdirde elbiselerinizin süt olma ihtimalini kabullenmişsiniz demektir. Emzirme dönemi boyunca mutlaka meme pedlerini sütünüzün akma ihtimaline karşı kullanmalısınız.
6
Emzirme Yastığı
Rahat emzirebilmeniz için önemli ve gerekli bir diğer araç da emzirme yastıkları. Anneler yanlış pozisyonda oturduklarında ya da yattıklarında vücutlarının belli bölgelerinde ağrılar ya da uyuşmalar olabilir. Bunu önlemenin en iyi yolu bir emzirme yastığı edinmek ve sonucunda kolayca emzirebilmek.
7
Yatak Odasında Emzirmek İçin Alan
Doğumdan hemen sonra bebeğinizin kendi odasında değil de sizin yatak odanızda kalması sık sık emzirme açısından için uygun olacaktır. Bu yüzden bebeğinizin yatağını kendi odanıza almalı emzirdikten hemen sonra da yatağına bırakmalısınız.
8
Şişe Su
Birçok uzman her emzirmeden sonra annelerin mutlaka su içmelerini öneriyor. Bu yüzden yanınızdan ayırmamanız gereken bir diğer şey de şişe su. Her emzirmeden sonra mutlaka bir şişe suyu tüketmeye çalışmalısınız. Unutmayın ki bol su içmek sütünüzün bol gelmesini sağlayacaktır.
9
Emzirme Koltuğu
Bebeğinizi rahat emzirebileceğiniz bir yer olması önemli. Bunun için en uygun yer bebeğinizin odası ve onun odasında bulunan emzirme koltuğu. Emzirme koltukları annelerin çok rahat bir şekilde emzirebilmeleri için tasarlanmış çok rahat koltuklardır.
10