Emekli Olununca Yaşayabileceğiniz Sahil Kasabaları

15 Temmuz 2015

BADEMLİ
Emekli ikramiyenizi aldınız ve Türkiye’de yaşamaya karar verdiyseniz. Bademli Köyü’ne güzel bir ev alabilirsiniz. Maldivler’den farksız olan bu köy İzmir’in Dikili ilçesinin güney batısında yer alıyor.
1
ÇUKURBAĞ
Sessiz ve huzurlu bir hayat sürmek istiyor bir yandan da eğlenceden uzak kalmak istemiyorsanız bu yeri bir araştırın derim. Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan Çukurbağ manzarasıyla insanı büyülüyor.
2
BADAVUT
Yılların vermiş olduğu stresten, gürültüden uzaklaşmak istiyorsanız Badavut işte tam böyle bir yer. Ayvalık’a bağlı olan bu şirin sahil kasabası aradığınız yer olabilir.
3
SÖĞÜT
Marmaris’in köylerinden biri olan Söğüt oldukça sessiz bir sahil kasabasının yanında çarşısı oldukça renkli ve insan dolu. Bir yanda huzur diğer yanda canlılık arıyorsanız Söğüt’ü detaylı bir şekilde araştırın.
4
SOKAKAĞZI
Hayallerinizdeki küçük şirin kasaba Asos’a bağlı olan Sokakağzı Kasabası egenin en batı noktasında yer alıyor. Muhteşem güzelliği ve havasıyla insanı kendine hayran bırakıyor.
5
KÖYCEĞİZ
Son dönemlerde oldukça dizilerde gördüğümüz bu sahil kasabası güzelliğiyle sizleri büyüleyecek. Tarihi ve kültürel dokusu olan bu belde  doğa güzelliğini seyretmek ve iç içe yaşamak isteyen kişilerin adresi. Emekliliğinizin tadını böyle güzel bir yerde yaşayarak geçirebilirsiniz.
6
MAZI
Emekli olup Bodrum yakınlarında bir yerde yaşamak istiyorsanız Mazı cennetini düşünebilirsiniz. Burada bahçeli bir evde sağlıklı bitkiler ekip meyveleri lezzetli bir şekilde tüketebilirsiniz.
7
TURUNÇ
Kışı sessiz yazı ise cıvıl cıvıl geçen bu belde huzurun adresidir. Marmaris’te yer alan Turunç Kasabası bir çok emeklinin hayalini kurduğu imkanları barındırıyor. Burada müstakil bir ev alabilir ve bahçenizde domates yetiştirebilirsiniz.
8
PALAMUTBÜKÜ
Türkiye cennet ülkesidir. Cennetin adreslerinden biri olan Palamutbükü Datça’nın en huzurlu köşelerinden biridir. Buranın hava ile yeniden doğmuş olacaksınız
9
AKKAYA
Hem doğal güzellikleri olan hem de insanlarla iç içe bir emeklilik düşlüyorsanız Gökova’nın büyülü dünyasını bir araştırın. Gökova Körfezinin en muhteşem bulunduğu Akkaya’da hayatınızı tam hayal ettiğiniz bir şekilde sürdürebilirsiniz.
10