Ek Gelir İçin En Güzel Öneriler

12 Mayıs 2016

Haftada 1-2 saatinizi ayırıp direksiyon dersi verebilirsiniz. En önemli şey, sabırlı olmak ve trafik kurallarını bilip uygulamaktır.
1
Yeteneğiniz olduğuna inanıyorsanız, boya ve badana işleriyle uğraşabilirsiniz. 1-2 gün çalışın ve gelirinizin tadını çıkarın.
2
Yeteneklerinizi ve bilgilerinizi satarak para kazanabilirsiniz. Yani, haftada 2-3 saatinizi ayırarak özel ders verebilir, öğretmenliğin zevkini de tadabilirsiniz.
3
Gücünüze güveniyorsanız ve ekstra gelir isterseniz birkaç saatinizi temizlik işlerine ayrabilirsiniz. Sadece ev temizliği değil, ofis temizliği, apartman temizliği, merdiven temizliği de olabilir.
4
El hünerlerinizi kullanarak, dikkat çekici işler yapabilirsiniz. Özel günler için kurabiye yapabilir, takı tasarlayabilir, yörenize uygun yiyecek ve konserveler satabilirsiniz.
5
Kullanmadığınız, boş duran eşyalarınızı değerlendirebilirsiniz. Hem evinizde yer açılmış olacak, hem de para kazanmış olacaksınız. İnternet olanaklarını kullanabilirsiniz.
6
Senelerdir kullanılan yöntemlerden biri de altın alıp satmaktır. Her saniye altın fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir, istediğiniz zaman alıp, istediğiniz zaman satarak para kazanabilirsiniz.
7
Haftanın 4-5 günü garajda yatan arabanızı kiralayarak, para kazanabilirsiniz. Sermaye harcamadan, böyle bir yöntemi kullanabilirsiniz.
8
Akşamları 1 saatinizi ayırarak, nikah şekeri ve kına paketleri hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Televizyon izlerken bile rahatlıkla yapabileceğiniz işi düşünebilirsiniz.
9
Arada sırada bebek bakıcılığı yaparak para kazanabilirsiniz. Bebek bakıcısına bazı durumlarda ihtiyacı olan ebeveynlere yardımcı olabilir, ek gelir kazanabilirsiniz.
10