Einstein'dan Daha Zeki Olan İnsanlar

03 Ekim 2015

Tüm dünya tarafından tanınan Albert Einstein, 160 IQ seviyesi ile bilim dünyasına büyük katkılar yaptı. Herkesi zekasıyla kendine hayran bırakan Einstein, ölümünden sonra beyni incelendi. Bu kadar zeki insan olan Einstein'dan daha zeki olan var. İşte o kişiler...
1
Stephen Hawking
Büyük patlama teorisi ile zekasını ispatlayan dünyaca ünlü fizikçi Hawking'in IQ seviye 170. 20'li yaşlarda geçirdiği beyin felci yüzünden fiziksel engelli olan Hawking, şimdilerde diğer varlıklarla iletişim kurma çalışmaları yapıyor. Ayrıca ateist olduğunu söyleyen Hawking, evren üzerinde yaptığı çalışmalarının ardından son zamanlarda bir yaratıcı olduğuna inandığını itiraf etti.
2
Judit Polgar
IQ seviye 170 olan Polgar, dünyaca ünlü bir santraç oyuncusu. Üstün zekasıyla dünyadaki tüm santranç şampiyonlarını yendi.
3
Leonardo Da Vinci
Bilim dünyasının yaptığı araştırmalar sonucu IQ seviyesi 180 olduğunu söylediği ünlü ressam Leonardo Da Vinci, birçok konuda çağının ötesinde düşüncelere sahipti
4
Garry Kasparov
Bir diğer santranç uzmanı Kasparov'un IQ seviyesi 194. Bilgisayarlarla bile yaptığı en zorlu santranç oyunlarını kazanmasını bildi.
5
Christopher Michael Langan
Christopher Michael Langan, 195 IQ seviyesi ile bebekliğinden itibaren diğer çocuklardan ayrıldı. Daha 6 aylıkken konuşmaya başlayan Langan, 3 yaşındayken okuma yazmaya başladı. Okul yıllarında da büyük problemler yaşayan Langan, okuduğu üniversitedeki hocalarının kendisine bir şeyler öğretebilecek seviyede olmadığını anlayınca okulu yarıda bırakıp, evren yapısı üzerine teoriler üretmeye başladı.
6
Kim Ung-Yong
Daha 6 aylıkken konuşmayı öğrenen Yong'un, 3 yaşına geldiğinde aksanlı bir şekilde İngilizce konuşabiliyordu. 210 IQ seviyesi ile kısa sürede Japonca ve Almanca'yı da ekleyerek NASA'nın dikkatini çekti. NASA, uzun süren takip ettikten sonra Yong'a teklif götürdü. 10 yıl NASA'da görev yapan Yong, ülkesi Güney Kore'ye dönerek, hiç beklenmedik bir hareketle devlet kadrosuna geçti ve öğretmen oldu. 
7
Christopher Hirata
Christopher Hirata, 225 IQ seviyesi ile daha 13 yaşındayken Dünya Fizik Olimpiyatı şampiyonu oldu. Okuldaki öğretmenlerini sorduğu sorularla alt üst eden Hirata, 14 yaşında üniversiteye gitti. Şimdiler de California Üniversitesi'nde Astrofizik dersleri veriyor diğer yandan  da profesörlüğe hazırlanıyor.
8
Terence Tao
Christopher Hirata ile aynı IQ seviyesine bağlı olan Tao, tam bir matematik kurdu. Çocukluğundan üniversitelilerin matematik problemleriyle boğuşuyordu. Gençliğinde ise matematik üzerine yaptığı çalışmalarla yeni formüller üretti ve büyük ödüller kazandı. Şimdiler California Üniversitesi'nde matematik dersleri veriyor.
9
William James Sidis
Dünyanın gelmiş geçmiş en zeki insanı olarak tanımlanıyor. Dünyanın sayılı üniversitelerinden Harward'a 11 yaşında girdi. Böylece üniversite okuyan en genç öğrenci olma ünvanını kazanarak tüm dünyanın ilgisini üzerine çekti. Kısa sürede bitirdiği üniversitede ders anlatmaya başladı. Üniversitede öğrencilerinin hepsi kendisinden büyüktü. Bu nedenle öğrencileri tarafından saygı gösterilmedi. Kısa sürede üniversitede büyük alay konusu olunca hocalığı bıraktı. Ardından sosyalist harekatlara katılan Sidis, bir süre sonra ülkesinde siyasi suçlardan dolayı aranan biri oldu. Ailesi ve çevresi tarafından deli gözüyle bakılmaya başlanınca, ailesi onu hastaneye yatırdı. Gördüğü tedavilerden sonra hastaneden çıkınca, zekasından eser yoktu. Standart bir hayata indirgenen Sidis, daha 46 yaşındayken geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.
10