Egzotik Yurt Dışı Tatil Önerileri

10 Eylül 2015

Nikaragua'da Tatil Yapmak
Orta Amerika'nın en büyük ülkesidir ve resmi dili İspanyolca'dır. Mestizolardan, Beyaz Latin Amerikalardan, Afro - Latin Amerikalılardan oluşan etnik grupları vardır.
1
Austin'de Tatil Yapmak
Yüzlerce canlı müzik memkanının bulunduğu, farklı kültürleri birarada bulunduran, Teksas'ın başkentidir. Yaşam kalitesi çok yüksektir.
2
Bangkok'da Tatil Yapmak
Tayland'ın en büyük şehri olan Bangkok, Güneydoğu Asya'nın en hızlı gelişen yerlerinden biridir. Her yıl binlerce misafiri ağırlayan Bangkok'da tarihi ve kültürel gezi yapabilir, Budist tapınaklarını görebilir, Grand Palace'ı ziyarat edebilirsiniz.
3
Tokyo'da Tatil Yapmak
Dünya'nın en büyük kentlerinden biri olan Tokyo'nun iklimi, kış mevsiminde ılık, yaz mevsiminde ise sıcak ve nemli geçmektedir. Şehrin merkezinde hendekler, geniş bahçelerle çevrili İmparatorluk Sarayı bulunmaktadır.
4
Botswana'da Tatil Yapmak
Denize kıyısı bulunmayani Afrika kıtasının güneyindeki ülkedir. Afrika kıtası ülkelerinden demokrasinin en çok gelişmiş olduğu ülkedir. Şehir nüfusunun %24'ü, 2007 yılında HIV virüsü taşımaktaydı. Afrka'nın çöllerinden biri olan Kalahari Çölü, ülkeyin güney bölgesinde büyük yer kaplamaktadır.
5
Hong Kong'da Tatil Yapmak
Çin Halk Cumhuriyeti'nin Güney kıyısında yer alan bir ülkedir. Asya'nın, en büyük serbest pazar ve limanı olma yönüyle önem taşır. Tropikal muson ilkimi hakimdir ve Hindular, Müslümanlar, Museviler, Hıristiyanlar ve Taoistler yaşamaktadır.
6
Küba'da Tatil Yapmak
En egzotik tatil yapacağınız yerlerden biri olan Küba, Dansları ve purosuyla meşhurdur. Küba'nın başkenti olan Havana'da bulunan kolonyal dönemden kalma eserler bulunduğu için UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinnde yer alır. Devrim sonrasında hızlı gelişim göstermiştir ve refah düzeyi yüksektir. Hemen hemen Küba halkının tamamı okur yazar bilir.
7
İzlanda'da Tatil Yapmak
Tarihi anlamda zengin olan bir ülke olmasının dışında bir de turizm adına da çok nemlidir. Çok soğuk değildir ve akıntıların sebebiyle yazları nemli ve serin geçmektedir. Norveç ve Britanya Adaları'nın arasında kalan adadır. 
8
Brezilya'da Tatil Yapmak
Güney Afrika'da bulunan en kalabalık ülkedir. Resmi dili Portekizcedir, etnik grupları ise Brezilya Kızılderelileridir, yönetim biçimi Federal Cumhuriyettir. Salvadır, Sao Poulo gibi şehirlere sahiptir.
9
Hırvatistan'da Tatil Yapmak
Avrupa'da Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdenizin kesiştiği yerdir. Başkenti Zagred'dir.Yaşam kalitesi çok yüksektir. Orta Avrupa'nın en iyi ülkelerinden biridir ve Dünyanın en çok tercih edilen turizm ülkeleri sıralamasında 18. sırada bulunmaktadır.
10