Düz Bir Karına Sahip Olmanın 10 Yolu

07 Ekim 2015

Evde yapacağınız egzersiz hareketleriyle dümdüz bir karına sahip olmanız mümkün. Bunun yanında beslenmenize de dikkat ederek, formda kalabilirsiniz. Hem bütçenizi korur, hem de zamanınızı kendiniz ayarlamış olup zamandan kazanırsanız.
1
İlk önce beslenmenize dikkat ederek işe başlayın. İşte o besinlerden bazıları;
Turunçgiller
Özellikle portakal, limon, kivi, mandalina gibi meyveler tüketmeniz gereken yiyeceklerin en başında gelmektedir. Ayrıca bu meyveler mükemmel yağ çözücüdür. Metabolizmayı hızlandıran bu ve bunun gibi yiyecekleri tüketmeniz gereklidir.
2
Sebzeler
Özellikle renkli sebzeler içeriğindeki mineral bakımından zengin olup, kalorileri de düşüktür. Bu sebzelerden bazıları, lahana, brokoli, domates ve ıspanaktır. Sebzeleri pişirme yönteminiz ise haşlama ve az yağlı olmalıdır.
3
Yulaf
Yulaf içerisinde barındırdığı lifler sayesinde sizin tok kalmanızı sağlacak mükemmel bir yiyecektir. Ayrıca karbonhidrat içeren yulaf, gerektiği kadar karbonhidrat alımınızı da sağlar. Egzersizler de size yardımcı bir besindir.
4
Ara Öğünler
Gün içerisinde ara öğün olarak da tercih edebileceğiniz, badem, ceviz, fındık gibi atıştırmalıkları da tüketmeye özen göstermelisiniz. Kalorileri düşük olduğunda diyetinize olumlu katkılar sağlar. Her gün bir avuç bu atıştırmalıklardan mutlaka tüketin.
5
Yumurta
Mükemmel bir metabolizma arttırıcı olan yumurtayı sofralarınızdan asla eksik etmeyin. Ayrıca yumurtanın zengin protein içerdiğini de unutmayın. Her gün bir tane haşlanmış olarak yumurta tüketmeye özen gösterin.
6
Gelelim yapabileceğiniz egzersizlere;
- Bacaklarınızı çalıştırmak için, yere uzanın. Ellerinizi arkada bağlayın. 45 derecelik açıyla bacaklarınızı havaya kaldırın. Bu şekilde beş, altı set hareketi tekrarlayın. Yaptığınız bu egzersizle karın yağlarınız eriyecek ve selülitlerinizden kurtulacaksınız.
7
- Sırt üstü yere uzanın. Bacağınızı 45 derece açıyla yukarı kaldırın. Öbür bacağınızı da göğsünüze kadar çekmeye çalışın. Bu hareketi de 5- 6 set tekrarlayın. İlk günler zor gelecek olan bu egzersiz sizi biraz yorabilir. Ancak daha sonradan alışıp, kolay gelecektir.
8
- Şimdi anlatacağımız egzersiz karın yağlarının yok olmasını sağlayan mükemmel egzersizlerden birisidir. Yere yatıp dizlerinizi bükün. Bacaklarınızı havaya kaldırın. Bacaklarınız o şekilde kalacak ve vücudunuzun üst kısmını kaldırmaya çalışın. Eller boynunuzun altında olmalı. Göğsünüzü kaldırıp, dizlerinize değdirin. 10 kez 2-3 set uygulayın.
9
- Yere uzanın, ellerinizi başınızın altına koyun. Bacağınızın birini bükün ve havaya kaldırın. Diğer bacağınızı da sağ göğsünüze değdirmeye çalışın. 10 defa yapacağınız bu egzersizi 3- 4 set yapın. Dümdüz bir karına sahip olabilmek için bu egzersizleri düzenli olarak yapmanız önemlidir.
10