Düşük Boyutlu Efsane Oyunlar

20 Ocak 2020

Akıllı telefonlarla hayatımıza iyice yerleşen oyunlar, her gün daha da gelişiyor. Artık oyunların boyutlarını o kadar büyüttüler ki resmen bir bilgisayar oyununa dönüştüler. Bu kadar büyük boyutlardaki oyunları telefonunuz almıyorsa size küçük boyutlardaki en iyi 10 oyunu söylüyoruz.
1
FPS türünde listenin zirvesinde yer alan Zombie Frontier, görkemli grafikleriyle sizi baştan aşağıya saracak bir oyun. Oyunda ilerledikçe zombilerden kurtulmak hiçte kolay değil. Bu mükemmel aksiyon oyunu sizi kendine hapsedebilecek kadar detaylı grafiğe sahipken boyutu sadece 20 MB. 
2
Granny Smith oyunu piyasadaki birçok oyunla aynı mantık üzerinden yapılmış. Ancak bu oyunun onlardan farkı ise grafik canlılığı ve efekti. Ayrıca oyun, boyutuna göre oldukça hızlı.
3
Angry Gran oyunu, para toplama oyunlarını sevenlere gelsin. Ama normal para oyunlarından biraz daha değişik bir oyun.  Bu oyunda en uzun mesafeye giderek parayı toplamalısınız.
4
İngilizce dilini geliştirmek isteyenler için kaçırılmaz bir oyun. Word Academy Kelime oyunlarının her zaman olduğu gibi bu oyunu da büyük bir ilgiyle karşılandı. Kutucuklara rastgele yerleştirilen harflerden İngilizce kelimeler türetmeye çalışacaksınız. 
5
Yetenek oyunları arasında en çok ilgi göreni Stick Hero’dur şüphesiz. Elinizde bir çubukla platformlar arasındaki engelleri aşmaya çalışacağınız dikkat ve yetenek gerektiren bir oyun. 
6
RPG oyunları arasında efsaneleşmeye aday bir oyun. Nostalji havasıyla bütünleşmiş grafikleri ve müzikleri ile tam aradığınız gibi. 
7
Nostalji grafik oyunları sevenler için yarış menajerlik oyununu tavsiye ediyoruz. Oyunda kendi takımını oluşturup onlara öyle bir antrenman yaptırmalısın ki Grand Prix’i bu sefer sen kazanmalısın.
8
Zeka oyunları Block Puzzle Tangram zirvelere oynuyor. Klasik bir Çin oyunu olan Tangram’da blokları nereye, nasıl dizeceğin tam bir mantık işi. 
9
RPG sevenlere düşük boyutta olduğuna inandırmakta zorluk çekeceğiniz bir oyun. Çünkü oyun yapımcılarının en iddialı oldukları konu muhteşem grafiklere sahip olması. Knights of Pen & Paper +1 oyunu şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda. 
10