Dünyanın Lüks ve Garip Barları

14 Eylül 2015

Icebar / Icehotel - İsveç
Bir kaç yıldır popüler olan bu barda, mobilyaların hepsi burdur. Popüler müzikleriyle ve zengin barıyla fazlasıyla etkileyicidir.
1
Rumours ve Miniscule of Sound - Gezici Gece Kulüpleri
Dünyanın en küçük barı olan bu mekan, çok fazla insanı kendine çekmektedir. Bar, gösterişli dekor ve pelüş kırmızı kadife kumaşlarla döşenmiştir.
2
H.R Giger Bar / İsviçre
"Alien" filminden hatırlanan bir mekandır. Filmdeki gibi bar, karanlık ve ürkütücülüğü ile hayran bırakıyor. Giger'in kendi tasarladığı iskelet figürü tavada bulunmaktadır.
3
Alux Restoran ve Konak / Meksika
Bir obruk içerisinde bulunan bara, merdiven yardımıyla inilmektedir. Toprağa açılan bir penceredir. Yerin altında, dikit ve sarkıtlarla yansıylan ışık, ortama güzel görünüm kazandırmaktadır.
4
Hobbit Evi / Filipinler
Konseptine uygun olan ve personelinde küçük yapılı insanlardan oluşan bir bardır. Dünyadan yerli ve yabancı ziyaretçiler çok sayıda gelmektedir. 
5
Baobab Bar / Güney Afrika
6.000 yaşındaki ağaç gövdesi, 1933 yılından itibaren bara ev sahipliği yapmaktadır. 15 kişi kapasitelidir. Masalar, duvarların içine monte edilmiştir.
6
Guacara Taina / Dominik Cumhuriyeti
19 metre altında, yarasalar ile tasarlanan bir bardır. 3.000 kişi kapasiteli bu mekana gitmek için 75 adet merdivenden inmek gerekir.
7
Das Klo / Almanya
Tuvalet temalı bir bardır. Oturacağınız yerler klozet şeklindedir. Farklı sürprizler için hazırlıklı olmalısınız.
8
Eternity Bar / Ukrayna
Dünyanın en büyük tabutunu tasanmış ve bara dönüştürülmüştür. Kasvetli bir ortmdır. Arka planda cenaze müzikleri ve cenaze öğeleri bulunmaktadır. Ölümü tatmak istiyorsanız, tam size göre bir bar
9
Clinic / Singapur
Hastane ortamı gibi tasarlanan bir yerdir. Servis personelleri beyaz önlükleriyle gezmektedir. Organ şeklindeki yiyecekler, serum şeklindeki içecekler misafirlere sunulmaktadır.
10