Dünya'nın İğrenç Yemekleri

21 Haziran 2019

HAŞLANMIŞ VEYA KIZARTILMIŞ İPEK BÖCEĞİ
Güney Kore'de çok popüler olan bir atıştırmalıktır. Biz nasıl dışarıda bardakta mısır yiyorsak, Koreliler de bardakta ipek böceği yiyorlar.
1
DEV SU BÖCEĞİ
Su böcekleri Tayland'da tüketilmektedir. Tadı, tuzlu meyvelere benzer. Bol acılı sosla beraber kızartılır.Bol baharatlı yiyecekleri sevenler için önerilir.
2
BUĞDAY BİTİ
Malezya, Papua Yeni Gine ve Nijerya'da lezzetle tüketebilirsiniz. Çiğ yerken hindistan cevize benzer, kavrulmuş yerseniz de etin tadına benzetebilirsiniz
3
SWIFLET
Bizim kırlangıç kuşumuzu andıran swiflet adı verilen kuş, yüksek yerlerdeki yuvalarından toplanılıyor, içindeki bitki parçaları ve tüyleri temizlendikten sonra pişiriliyor.
4
YILAN İÇKİSİ
Vietnam'da içilen bir içki türüdür. İçkiden çok, göstermelik bir içecekir. Pirinç şarabının içinde zehirli yılanın bekletilmesi ile oluşturulan şarabın, hastalıkları iyileştirici özelliklerinin olduğu düşünülüyor.
5
TESTİS KIZARTMASI
Rocky Mountain İstiridyesi adı verilen bu yiyecek boğa, yaban domuzu, bufalo testislerinin kızartılıp sosla servis edilmesinden oluşur.
6
TIRTIL ÇORBASI
Afrika'lıların tercih ettikleri çorba türüdür. İçindeki tırtılların büyüklüğü dikkat çekmektedir.
7
YARASA ÇORBASI
Uzakdoğu ve Afrika'da yenilen hayvanların başında yarasa gelmektedir. Fakat son zamanlarda artan ebola hastalığından dolayı, pek tercih edilmemeye başlanmıştır. 
8
KARINCA LARVASI SALATASI
En çok Talyand'da tüketilen ve limona benzeyen tadı vardır.
9
YABAN ARISI İÇKİSİ
Japonlar, yaban arılarını canlı olarak küplere hapsederek yaptıkları yaban arısı votkası, özellikle Tatvan'da çok popülerdir. Alkol içeren küplere hapsedilen yaban arıları, kaçmaya çaılışırken bir zehir salgılıyorlar. Bu zehir, çamurumsu bir renk alana kadar mayalanıyor.
10