Dünyanın En Zengin Kadınları

27 Ağustos 2015

Birçok milyarderde olduğu gibi servetlerini, miraslara ve sahip oldukları iş kollarına borçlu olan kadınlar bulunmaktadır. Ancak bazı kadınlar bu teorinin ne kadar yanlış olduğunu göstermektedir. İşte milyarder kadınlar ve sahip oldukları servetler... 
1
Johanna Quandt - 13.1 Milyar Dolar
Johanna Quandt, BMW'nin Alman yöneticisi ile evlenerek servetine ortak oldu. Johanna şimdiki servetiyle Almanya'nın 8. en zengin kadını, dünyanın ise 10. en zengin kadınıdır.
2
Abigail Johnson - 13.6 Milyar Dolar
Amerika'daki en büyük yatırım fonu şirketlerinden biri olan Fidelity kuran Abigaile Johnson'ın dedesidir. Abigaile üniversiteye başlamadan önce, telefonla müşterilerden siparişler alarak, dedesine yardımcı oluyorken, gelecekte şirketin CEO'su olan babasının rolünü alacak gibi görünüyor.
3
Anne Cox Chambers - 16.7 Milyar Dolar
Cox Enterprises'i kuran James M. Cox’un hayatta kalan tek kızıdır ve Chambers kayda değer bir servete sahiptir.
4
Laurene Powell Jobs - 17.4 Milyar Dolar
İşinde oldukça başarılı olan Laurene Powell Jobs, Steve Jobs'un eşidir. Steve Jobs öldüğünde, Laurene oldukça büyük bir miras kalmıştır. Laurene Powell Jobs, servetiyle ABD'de en zengin 29. kişi seçildi.
5
Susanne Klatten - 17.6 Milyar Dolar
Susanne Klatten babasından kalan BMW hisseleri, kimyasal üretim şirketi ve rüzgar enerjisi şirketi de dahil olmak üzere birkaç enerji şirketi bulunmaktadır. Klatten Almanya'nın 5. en zengin kadınıdır.
6
Jacqueline Mars - 24 Milyar Dolar
Mars, dedesinden kalan küçük ev yapımı şeker şirketi ile bu servetin sahibi oldu. Ayrıca şeker ile birlikte daha sonra Whiskas evcil hayvan gıdaları da üretmeye başlamışlardır.
7
Liliane Bettencourt - 39 Milyar DolarBir zamanlar dünyanın en zengin kadını olan Liliane Bettencourt, hala Fransa'nın en zengin kadını olarak bilinmektedir. Dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden bir olan L'Oreal'de Liliane, kozmetik karıştırma ve şampuan şişeleri etiketleme gibi işlerle daha 15 yaşında iken babası ile birlikte çalışmaya başlamıştır.
8
Alice Walton - 39.7 Milyar Dolar
Efsanevi Wal-Mart kurucusu Sam Walton'un kızı olan Alice Walton, dünyanın en zengin ikinci kadını olmasının yanı sıra, Kristal Köprüler Sanat Müzesi'nde de başkanlık yapmaktadır.
9
Christy Walton - 42.1 Milyar Dolar
Cristy Walton birkaç milyar dolar ile kız kardeşi Alice'i geçerek, sadece Amerika'nın değil, dünyanın da en zengin kadını olma unvanını elinde bulundurmaktadır.
10