Dünyanın En Zengin Çiftleri

31 Temmuz 2015

BİLL-MELİNDA GATES / 86 MİLYAR DOLAR
Bill Gates ve eşi Melinda Gates, şimdilerde 86 milyar dolarlık servetleriyle dünyanın en zengin çiftidir. Ayrıca kendi vakıflarında sosyal adaletsizlık, vakıf ile eğitim ve nüfus alanlarında çalışmalara devam ederken, ciddi bağışlarda bulunuyorlar.
1
AMANCİO ORTEGA GOANA-FLORA PEREZ MARCOTE / 71 MİLYAR DOLAR
İspanyol iş adamı ve eşinin serveti Avrupa'nın en büyük servetlerinden biridir. Zara markasının kuruluşundan sonra Goana, en zengin iş adamı olmaya doğru ilerlemiş.
2
WARREN BUFFETT-ASTRİD MENKS / 65 MİLYAR DOLAR
Ünlü yatırımcı Buffet, eşini kaybettikten 2 yı sonra Astrid Menks ile beraber hayatını birleştirdi ve dünyanın en zengin çiftleri arasında bulunmaktadır.
3
DAVİD-JULİA KOCH /48 MİLYAR DOLAR
Kuzey Amerika'nın yağ ve gaz holdinginin sahibi, eşi Julia Koch işe 1996 yılında görücü usulü evlilik yapmışlardır. Sanatla iç içe olan bu çift, dünyanın en zenginleri arasındadır.
4
CHARLES-ELİZABETH KOCH / 48 MİLYAR DOLAR
Koch, babasının kurduğu şirkette çalışmaya başlamış ve 1967 yılnda da CEO olarak şirketin başına geçmiştir. Bu çift 48 milyar dolarlık servetleriyle dünya zenginleri arasında yer almaktadır.
5
WANG JİANLİN-LİN NİNG / 40 MİLYAR DOLAR
AMC şirketi, lüks otel zinciri ve alışveriş merkezinin sahibi, Çin'in en zengin adamı Jianlin, 40 milyar dolarlık servetiyle dünya zenginlerinin arasındadır.
6
JEFF-MECKENZİE BEZOS / 38 MİLYAR DOLAR
Amazon'un kurucusu olan Jeff, 1994 yılna kadar Wall Stret'te çalışarak iş hayatında yükseldiğini açıklamıştır. Eşiyle de beraber çalışırken tanışıp, hayatlarını birleştirdirler.
7
BERNARD ARNAULT-HELENE MERCİER / 38 MİLYAR DOLAR
Fransız iş adamı Arnault, LVMH'nin CEO'sudur. Fendi, Givenchy, Louis Vuitton gibi ünlü markalarında aralarında bulunduğu şirketler grubunda gün geçtikçe serveti artmaktadır.
8
MARK ZUCKERBERG-PRİSCİLLA CHAN / 38 MİLYAR DOLAR
Dünya zenginlerinin en genç olanı, Facebook'un kurucusu olan Zuckerberg 31 yaşındadır. Eşiyle ise Harvard'da tanışıp 2012 yılında hayatlarını birleştirdiler
9
JİM-LYNNE WALTON /36 MİLYAR DOLAR
Arvest Bank Group'un CEO'u ve dünya zenginlerinin arasındadır.
10