Dünyanın En Ürkütücü Yerleri

05 Eylül 2015

Çernobil - Ukrayna
Çernobil faciasından sonra binlerce insan evlerini terk etti ve parklarda bırakılmış oyuncaklar, masaların üzerindeki günlük gazeteler gerçekten çok ürkütücü görünmektedir.
1
Thelema Manastırı - Sicilya
Bugün yıkılmanın eşiğinde olan, bir zamanların en ünlü "satanist parti"lerinin mekanı. 
2
Mary King's Kilisesi - Edinburgh
17. yüzyılda veba hastalarının ölüme terk edildikleri bu kiliseyi ziyaret edenler, kollarına ve bacaklarına görünmez bir yaratığın dokunduğunu iddia ediyorlar. Yöre sakinleri ise bunun; anne babası tarafından terk edilen Annie isimli bir kızın hayaleti olduğu inancındalar.
3
The Winchester House - California
Sarah Winchester'a, gittiği falcı, hayatı boyunca hayaletlerin peşinde olacağını ve batıya gidip orada bir ev inşa etmesini, bu inşaatın ölene kadar devam etmesi gerektiğini söylemiştir. Sarah'da söyleneni yapar ve 1884'te başlayan inşaat Sarah'ın ölümüne kadar devam eder. Hayalete inanmayanlar bile bugün ziyarete gittiklerinde hayalet gördüklerini iddia ediyorlar.
4
Manchac Bataklığı - Louisiana
Burası hayalet bataklık olarak bilinir. Efsaneye göre 1920'lerde tutsak edilen bir Voodoo kraliçesi tarafından lanetlenmiş.
5
Easter Island - Şili
Merhamet diler gibi gökyüzüne bakan, taştan oyulmuş dev heykelleri ile ünlü bir ada burası. 20 metre yükselikte ve 90 ton ağırlığında heykelleri kimin yaptığının bilinmemesi ise işi ilginçleştiriyor.
6
Cadı Pazarı - Meksika
Sonara'da küçük barakalarda yaşayan cadılar; yoksul ve inançsız insanları 10 dolara kurtaracaklarını vaat ediyorlar. 
7
Truk Lagoon - Mikronezya
Mikronezya'da, Filipinler'in doğusunda Pasifik Okyanusu'nda yer alıyor. Japon donanmasının büyük kısmı burada yatıyor. Dalgıçlar için tam bir cennet olduğu söylenirken, bu hayalet donanmayı görmeye giden dalgıçlardan geri dönen olmadığı da söyleniyor.
8
Mutter Müzesi - ABD
Geniş kafatası koleksiyonu ile ünlü, doktorları anotomi ve anormal durumlar konusunda eğitmek için kurulmuş bir müze.
9
Yeraltı Mezarlığı - Paris
Şehrin altında 187 km'lik alana yayılmış, kafatası ve kemiklerle döşenmiş uzun koridorlar. Mezarlığın sadece küçük bir bölümü ulaşıma açık.
10