Dünyanın En Tuhaf Canlıları

26 Ekim 2015

Pyura Chilensis: Bu tuhaf canlı, Pyura Chilensis olarak bilinmekte ve genellikle Şili, Peru kıyılarında görülmektedir.
1
Hispaniolan Solenodon: Garip görünüşlü bu canlı her ne kadar fareyi çağrıştırsa da, uzun burnu ve zehirli dişleri tuhaf bir canlı olması için yeterli. Genellikle Küba, Haiti ve Dominik Cumhuriyetinde yaşamaktadırlar.
2
Deniz Domuzu: Okyanusların derinliklerinde bulunan deniz domuzları, burada diplerdeki çamurlarla beslenmektedir.
3
Psychrolutes Marcidus: Denizlerin derinliklerinde yaşamını sürdüren bu canlı için, çok derinlerde yaşadıklarından dolayı pek fazla bilgi yoktur.
4
Yeti Lobster: Güney Pasifik okyanusunda 2005 yılında keşfedilen bu garip canlı, 2.200 metrelik derinliklerde yaşamını sürdürmektedir.
5
Beyaz Kaplumbağa: Her ne kadar beyaz kaplumbağa denilse de genellikle bej ve pembe renklerde olmaktadır.
6
Arap Tavşanı: Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan bu hayvan, uzun kulaklara, bacaklara ve kuyruğa sahiptir. Genellikle geceleri daha çok görülürler.
7
Aye Aye – Bambu Maymunu: Tıpkı bir ağaçkakan gibi kutçukları yakalayabilmek için ağaçlara vurmaktadır. 2 kg ağırlığa ve 40 cm boya ulaşan bu maymun türü, dünyanın en büyük naktürnal primatıdır.
8
Hagfish: Görüntüsü aynı yılan balığı gibi olan Hagfish, hayatını diğer balıkların vücuduna başını sokarak devam ettirmektedir. Sıra dışı beslenme şekli ve sümüksü bir madde üretmesiyle tuhaf bir canlıdır.
9
Tüylü Kurbağa Balığı: Deniz diplerinde avlanarak hayatını sürdüren bu balık türü, Endonezya civarında yaşamaktadır.
10