Dünyanın En Tehlikeli Şehirleri

10 Eylül 2015

Cape Town (Güney Afrika)
Zengin bir şehir olamasına rağmen gelir dağılımının eşitsizliği sebebiyle Cape Town, yüksek suç oranı ve yoğun hırsızlık olaylarıyla büyük tehlike arz etmekte.
1
San'a (Yemen)
Büyük bir siyasi karışıklığın olduğu ülkede her geçen gün artan şiddet olayları endişe verici düzeydedir. Yemen'de neredeyse her vatandaş silah sahibidir. Ülkede yerleşmiş olan El Kaide terör örgütü sık sık suikastlar ve saldırılar düzenleyerek şehrin diken üstünde durmasına neden olmaktadır.
2
Acapulco (Meksika)
Dünyanın en çok cinayet işlenen yerlerinden biri olan bu kent, her yıl milyonlarca turist çekmesine rağmen halk suç ve uyuşturucu çetelerinden kurtulamamış durumdadır.
3
Karachi (Pakistan)
En önemli sorunlardan biri yoksulluk olan Karachi'de hırsızlık, cinayet, kapkaç ve adam kaçırma gibi suçlar yoğun bir şekilde gözlenmekte.
4
Maceio (Brezilya)
Brezilya'nın beyaz kumsallarıyla ünlü bu turizm cenneti şehir, 100.000 kişiye düşen 135 cinayetle Brezilya'nın en tehlikeli şehridir. 
5
Bağdat (Irak)
Yıllar süren karmaşa, Irak halkında yabancı düşmanlığına neden olmuştur. Kimsenin kimseye güvenmediği bu şehirde insanlar bombalarla yaşamaya neredeyse alışmış durumdadır.
6
Mogadishu (Somali)
Açlığın ve felaketin kol gezdiği bu şehirde tüm bu sorunlara bir de yaşanan iç savaş eklenince yaşam çok zor bir hal almaktadır.
7
Caracas (Venezuela)
Uyuşturucu kaçakçılığının merkezlerinden biri olan bu şehir, 100.000 kişiye düşen 118 cinayetle dünyanın en tehlikeli şehirlerinden biri durumunda.
8
Ciudad Juarez (Meksika)
Meksika'nın ABD sınırındaki bu kent dünyanın uyuşturucu başkenti olarak adlandırılmaktadır. 
9
San Pedra Sula (Honduras)
Her 100.000 vatandaşın 159'u cinayete kurban giden şehir, dünyanın tehlikeli şehirlerinin başında yer almaktadır.
10