Dünyanın En Sıradışı İş Yerleri

18 Ocak 2019

Selgas Cano: Madrid’de yer alan Selgas Cano, İspanyalı mimarlar Lucia Cano ve Jose Selgas tarafından tasarlanan, tünel şeklinde inşa edilmiştir. Bu iş yerinin bir kısmı yer altında, bir kısmı ise üzerinde olarak tasarlanmıştır.
1
Red Bull Office: Londra'daki dünyanın en ünlü enerji içeceği markalarından biri olan Red Bull’un iş yerine baktığımızda, şirketin başarısının ardındaki sırlardan birini öğrenmiş oluyoruz çünkü bu ofis, adeta insanın içini açarak, çalışanların motive olmalarını sağlıyor. 
2
Comvert: İtalya'daki Comvert, alternatif bir giyim markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Comvert için yeni bir iş yeri arayışı zamanı geldiğinde, şirket yöneticileri kullanılmayan bir sinema olan bu mekanı kiralamış ve yeniden tasarlatmışlar. 
3
Facebook: Kaliforniya'daki bu inanılmaz iş yeri ise, Facebook’un genel merkezi olarak kullanılmaktadır. Bu iş yerinde, dinlenme alanları, buz pateni sahası ve en sevdiğiniz şarkıları çalmaya hazır bir DJ bulunmaktadır. 
4
Lego: Danimarka’da yer alan Lego’nun genel merkez binası o kadar etkileyici bir mekan ki burada çalışanlar büyük bir keyifle ve eğlenerek yeni, yaratıcı, yani hepimizin bayıldığı oyuncaklarını tasarlıyorlar. 
5
Livingsocial: Washington’da yer alan Livingsocial, ofisinin etkileyici bir iç tasarımı bulunuyor. Bununla birlikte iş yerinde, geniş ekranlı televizyonlar ve oyun makineleri de yer alıyor.
6
ThinkGarden: Milano’da yer alan bu iş yerine baktığımızdaysa, yeşilliklerle dolu iç açıcı bir manzara ile karşılaşmaktayız. Mekanın tasarımında ise rengarenk bitkiler, farklı türde ağaçlar ve ilginç tasarımlı masa ve sandalyeler dikkatimizi çekiyor.
7
YouTube: Bu iş yeri kocaman camlara sahip olan oldukça ferah bir mekan olarak dizayn edilmiş. Ayrıca Kaliforniya’da yer alan ve YouTube’nin genel merkezi olarak bilinen bu mekanda; yüzme havuzu, spor salonu, oyun alanları ve daha birçok farklı aktivite merkezleri bulunuyor. 
8
Corus Quay: Yaklaşık 45 bin metre kare olan alanıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca, 1100 çalışanı bulunan iş yerinin eğlence için ayrılmış birçok aktivite alanı da bulunmaktadır.
9
Google Office: Zürih’te yer alan Google Office'inde ücretsiz bir kafeterya, bir kütüphane, bir akvaryum ve daha birçok şeyin yanında bir kaydırak ile bir de itfaiyeci direği bulunmaktadır.
10