Dünyanın En Popüler Su Sporu Bölgeleri

21 Eylül 2015

Playa de Famara'da Sörf
Kanarya Adaları'nın Lanzarote kıyısında bulunan Playa de Famara kumsalı göz alıcı güzelliği ve altın kumuyla bir sörf cennetidir.
1
Brisbane'de Tüplü Dalış
Her ne kadar sörf sporu ile ün yapsa da Avustralya'da bulunan Brisbane, su altında bulunan zengin yaşamı ve enfes su altı yapıtları ile tüplü dalış için ideal bir seçimdir.
2
Tahoe Gölü'nde Rafting
Rafting her ne kadar daha çok çılgın nehirlerde yapılan bir spor olarak bilinse de, sessiz, sakin ve durgun bir göl olan Tahoe Gölü'nde dinlendirici bir spor dalı olarak dikkatleri çekmektedir.
3
Miami'de Jet Ski
Florida'nın mükemmel havası ve Atlantik Okyanusu'nun harika suyunun birleşimi olan Miami sahilinde Jet Ski kullanmak size ayrı bir keyif verecektir.
4
İspanya'da Rüzgar Sörfü
Dünya rüzgar sörfü yarışmalarının da yapıldığı yer olan İspanya'nın Cadiz kenti, uzmanların seçimi olması dolayısıyla uygun bir seçim.
5
Fas'ta Uçurtma Sörfü
Uçurtma sörfü olarak da bilinen Kitesurfing sporu, Fas sahillerinde sıkça rastlanılan bir su sporudur.
6
Karayiplerde Body Boarding
Sörf tahtasına yüz üstü yatılarak gerçekleştirilen bu spor, Karayipler'in tropikal denizlerinde, son derece uygun rüzgar ve dalgaların eşliğinde ilgi çekici bir spor olarak göze çarpıyor.
7
San Diego'da Powerboating
San Diego'da bolca bulunan sürat tekneleri ile su üzerinde inanılmaz hızlara çıkabilir, adrenalin seviyenizi maksimuma yükseltebilirsiniz.
8
Rodos'ta Su Kayağı
Rodos, su kayağı için son derece uygun bir ortam sunmaktadır.
9
Navarino Gölü'nde Wake Boarding
Wake Boarding için tam bir cennet olan Batı Avustralya'da bulunan Navarino Gölü, uzmanlaşması bir hayli zaman alacak bu sporu daha eğlenceli hale getiriyor.
10