Dünyanın En Pis Meslekleri

08 Eylül 2015

Çöp Toplayıcılığı
Çok çekici bir iş olamayan çöp toplayıcılığının maaşları, devletten devlete göre değişse de ortalama 50.000 dolar kazandırmaktadır.
1
Atık Gazı Depolama Operatörü
Bu mesleğin görevi, çöpün oluşturduğu metan gazını çıkarmaktır. Gaz operatörü, bu gazı borular ile depolamaktadır. Çok tehlikeli ve kötü kokulu bir meslektir.
2
Sindirim Bozuklukları Uzmanı
Gastroenterologlar yıllık 300.000 Dolar kazanabilir fakat kolon kanseri, iltihaplı bağırsak senrdomu ve hepatit gibi hastalıklarla ilgilenirler.
3
Kanalizasyon Müfettişi
Böcek, sıçan ve farklı kemirgenlerle ilgilenen bir meslektir.İinsan dışkısından bulaşabilecek hastalıklara çok yakın çalışmaktadır. Yıllık geliri ortalama 55.000 Dolardır.
4
Suç Mahali Temizleme
Polis ve dedektiflerden sonra olay yerine gelen insanlardır. Kan ve tehlikeli atıkları temizler ve yıllık 80.000 Dolar kazanır.
5
Kömür Madeni İşçiliği
En kötü koşullarda çalışan işçilerden biridir. Kömür tozu akciğer hasarına neden olabilir. İşgücü istatikleri bürosuna göre 2. en tehlikeli meslektir.
6
Tahnitçi
Ölülerden korkmayan insanların yapabileceği bir iştir. Cenaze için ölen insanı hazırlar. Kan varsa kanı durdurur, bedenlerini yıkar ve ilaçlar. Yıllık gelirleri ortalama 55.000 Dolardır.
7
Geyik İdrarı Üreticisi
Geyik idrarı çiftlikleri, geyiklerin geceleri kaldıkları yerde kurulmaktadır. İdrarlar toplanarak elle şişelenir ve buzdolaplarında depolanır. Ortalama yıllık geliri 80.000 Dolardır.
8
Yengeç Avcılığı
Son derece tehlikeli ve kötü bir iştir fakat 2 ay içinde 60.000 Dolar kazanmanız mümkündür. Çok yorucudur ve kokmuş balıklara katlanılması gereken bir iştir.
9
Umumi Tuvalet Temizleyicisi
İnsan dışkısıyla başa çıkan bu insanlar, yıllık ortalama 50.000 Dolar kazanabilir. Koku son derece kötü ve rahatsız edicidir.
10