Dünyanın En Pahalı Hamburgerleri

28 Eylül 2015

Rossini / 66 Dolar
Şef Hubert Keller tarfından üretilen harika bir hamburgerdir. Listemizde bulunan en kolay ulaşılabilen hamburgerlerdendir. Hamburgerin özelliği; soğan halkaları, Kobe sığır eti, sote kaz ciğeri, trüf mantarı ve Madeira sostan oluşmasıdır. 
1
777 Burger / 70 Dolar
Las Vegas'da, Le Burger Brassiere lokantasında satılan en pahalı hamburgerlerdendir. Hamburgerin yanında dünyanın en pahalı şaraplarından biri dolan Dom Perignon ile servis edilmektedir. Hamburgerin özelliği; Kobe sığır eti, karamelize soğan, Maine ıstakozu, Brie, 100 yıllık sirke ile marine edilmiş çıtır İtalyan jambonu ile servis yapılmasıdır.
2
Fluerburger 5000 / 75 Dolar
Las Vegas'da Fleur adlı lokantada satılan bu hamburger, Kobe sığır eti, kaz ciğeri, siyah trüf mantarı içermektedir. Bu hamburgeri yemiş olan insanlara, lokantadan bir sertifika veriliyor. Bu sertifika "Dünyanın En Pahalı Hamburgerini Yediniz" sertifikasıdır.
3
DB "Royal" Double Truffle Burger / 120 Dolar
Las Vegas'da Daniel Boulud Brasserie lokantasında bulunan bir hamburgerdir. Hamburgerin özelliği; kırmızı şarap ile marine edilmiş kısa kemiksiz pirzola, kaz ciğeri, nadir bulunan sebze kökleri ve dinlendirilmiş truf mantarıdır. 
4
Tri - Beef Burger / 125 Dolar
Florida, The Old Homestead Steakhouse'da satılan bu hamburgeri 3 farklı biftekten oluşmaktadır. Amerikan Prime, Japon Wagnu ve Arjantin bifteğiyle oluşmaktadır. Hamburgerin yanında getirilen ketçap, havyar ve şampanya sosuyla hazırlanmaktadır.
5
X Burger / 160 Dolar
Güney Kore'de satılan bu hamburger, Şef Ciaran Hickey tarafından üretilmetedir. Hamburger; Japon Wagnu eti, özel Brioche ekmeği, siyah trüf mantarı ve kaz ciğerinden oluşmaktadır.
6
Richard Nouveau Burger / 175 Dolar
New York'ta Wall Street Burger Shoppe isimli lokantada satılmaktadır. Bu hamburgerin özelliği; 280 gram Kobe sığır eti, siyah trüf mantarı, marine edilmiş kaz ciğerdir. Bir farklılığı ise, Gruyere peyniridir.
7
The Burger / 186 Dolar
Batı Londra'da Burger King'de satılan bir hamburgerdir. Japon Wagnu eti içeren bu hamburger, beyaz trüf mantarı, özel kristalizee edilmiş şampanyayla soslanmış soğandan oluşmaktadır. Hamburgerin içerisinde, İspanya'nın en iyi füme eti olan Pata Negra bulunmaktadır.
8
Le Burger Extravagant / 295 Dolar
New York, Serendipity 3 lokantasında satılan bir hamburgerdir. Peynirli bir hamburger olarak diğerlerinden ayrılır. Japon Wagnu eti, beyaz trüf mantarı katkılı tereyağı ve dinlendirilmiş deniz tuzuyla marine edilen sebzeler de hamburgeri özel yapanlar arasındadır.
9
Douche Burger / 666 Dolar
New York'ta 666 Burger isimli lokantada satılan hamburgerdir. Franz Aliquo tarafından üretilmiştir. Hamburgerin özelliği; altın yapraklarıyla marine edilmiş Kobe sığır eti, kaz siğeri, havyar, ıstakoz eti, trüf mantarı ve ithal yıllandırılmışş Gruyere peyniri içerisinde bulundurmaktadır.
10