Dünyanın En Pahalı Dondurmaları

27 Ağustos 2015

Yer Mantarlı Dondurma
Barmasa'da, Las Vegas "ARIA Resort & Casino" 'da bulunan dondurma, Şef Masa Takayama tarafından 95 Dolara satılmaktadır. 
1
Capannari Dondurma
190 dolar maliyetindeki dondurma, Chicago'da bulunmaktadır. Dondurmanın aromasını, siyah ahududu veya İrlanda kahveli şeklinde denemenizi öneririz. 
2
Siyah Elmas
Dubai'de Scoopi Cafe'de satılmaktadır. Safran ve siyah yer mantarının içerisinde bulunduğu eşsiz lezzetteki dondurma, Madagaskar vanilya ve 23 karat altın varak ile süslenmektedir. Dondurmanın servis edildiği kap, Versace tarafından özel olarak yapılmıştır. Fiyatı ise 817 Dolardır.
3
Mauboussin Mega Sundea
Vanilya, krema, çikolata, Fransız macaroons, özel sorbe, altın yapraklar ve votka sos ile dondurma yapılmıştır. Dondurmanın içerisindeki kek ise 24 karat altın kaplı ve özel Dom Perignon şampanya ile yapılmıştır. Dondurmanın servisi ise, büyük martini bardağıyla yapılmaktadır. Fiyatı ise 1.000 Dolardır.
4
Victoria
Langham Otelinin restoranında, Hannessy VSOP konak, vanilya ve çikolatayla yapılan, 24 karat altın tozu ve altın yapraklarını süslemek için kullanılan, 1.000 Dolarlık dondurmadır.
5
Golden Opulence Sundea
New York'ta Serendipity, özel tatlı vanilya, çikolata ve 23 karat altın varaklı dondurmayı bizlerle buluşturur. Dondurmanın içerisinde tatlı havyar, şekerleşmiş meyve, yer mantarı ve badem ezmesi bulunur. Dondurmanın fiyatı tam 1.000 Dolardır.
6
Three Twins Dondurma Sundea
Şarap ve muz içeren dondurmanın fiyatı 3.333 Dolardır. Dondurmanın servisi, 1850 yıllarından kalma antika bir kaşık ile servis yapılır.
7
Haute'i Tasarımı
Guinness dünya rekorunu kırmak için dondurulmuş çikolatanın içerisinde, kakao harmanları, süt, krema ve yer mantarı bulunmaktadır. Şefleri, tatlların her katına 23 karatlık beş gram altınlar eklenmektedir. Sunum yapılan kaşık altındır ve kaşığın kolu elmas işlemelidir. Dondurmanın fiyatı 25.000 Dolar
8
Abartılı Sundea
Dünyanın en pahalı dondurmalarındandır. Twins Dondurma şirketinin üretimidir ve elde edilen gelirler Afrika'ya gönderilir. Tatlının yanında Tanzanya bileti ve beş yıldızlı otel hediyesi bulunmaktadır. Fiyatı, 60.000 Dolardır.
9
Çilek Arnaud
Dünyanın en pahalı dondurmasıdır. Louisiana'ya gittiğiniz zaman yemeniz mümkün olacaktır. İçerisinde; vanilya, çilek, şarap, krema, baharat bulunmaktadır. Dondurmanın fiyatı 1.4 Milyon Dolar! Sebebi ise, dondurmayı süslemekte kullanılan 4.7 karatlık elmas yüzüktür.
10