Dünyanın En Önemli Yöneticilerinin Sırları

04 Haziran 2016

Brad Barron
NuStar Energy isimli petrol depolama şirketinin başkanının tavsiyesi şu şekildedir: “ilk işinizi para bazında seçmeyin. Daha çok değerlerinize uygun bir yerde çalışmayı tercih edin. Sonucunda nefret ettiğiniz bir işte olmak yerine sevdiğiniz bir işte daha başarılı olacaksınız.”
1
Christopher Koelsch
Los Angeles Operası'nın ve CEO'su, ürünler ile mümkün olduğunca yakın olmanzı öneriyor. Ani krizler sırasında, tamamen krize odaklaklanılmadığını açıklıyor ve her ne durumda olursanız olun, asıl görevinizin odaklanmak olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Şu şekilde açıklamasına devam ediyor: “Sahneye koyduğumuz üründen sorumlu sanatçılar ve diğer çalışanlarla yakın temas halinde olmak anlamına geliyor,”
2
Darren Huston
The Priceline Group CEO'su, hayatınızda yapmayacaklarınızı karar vermek, ne yapacağınıza karar vermekten daha zor olduğunu açıklamaktadır. İlerleyeceğiniz yönü, ters yönden de denemeniz gerektiğini açıklamaktadır.
3
F.Michael Ball
Hospira isimli medikal şirketinin CEO'su olan isim, “Bir şeyi ‘olduğu gibi’ şeklinde değil, ‘olması gerektiği gibi’ diyerek anlat,” felsefesinden yola çıkarak başarıya ulaştığını açıklamıştır.
4
Ginni Rometty
IBM yönetim kurulu başlanı olan Rometty, geçmişinizi korumaktan vazgeçmeniz gerektiğini belirtmektedir. Geçmişini korursanız asla peşinizi bırakmayacağı açıklıyor ve sözlerine, "Kendinizi hiçbir zaman bir ürün veya rekabetle tanımlamayın. Eğer bu şekilde yaparsanız, müşterinizin kim olduğunu anlayamazsınız" şeklinde devam ediyor.
5
Hikmet Ersek
Western Union Başkanı, üst düzey yöneticilerin her daim kendilerini başkasının yerine koyması, ona göre davranması ve dinlemesi gerektiğini açıklamaktadır. Yenilikçi ruha sahip olmanın da faydalı olduğunu belirtmektedir.
6
Jen-Hsun Huang
Nvidia ismindeki grafik işlemciler ve anakart chipsetleri üreten firmanın CEO'sudur. Başarılı yönetici, dünyayı çocuk gibi önyargısız şeklinde görmenizi ve meraktan, öğrenmekten asla vazgeçmemeniz gerektiğini öneriyor.
7
Jim Lillie
Jarden markasınn CEO'su olan başarılı isim, “Hayat uzundur, anlaşmalar da gelir geçer ama şöhretiniz her zaman sizinle kalacaktır,” şeklinde açıklama yapmıştır. Bir işe girişmeden önce şöhretlerinize mutlaka dikkat etmenizi öneriyor.
8
Ken Hicks
Foot Locker isimli ayakkabı perakendecisi olan isim, şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO'sudur. Çalışanlarına tavsiyesi, “Dürüst olun, düşünün. En zorunu deneyin. Bunu yaptıysanız zaten sizden isteyebileceğim tek şey budur" şeklindedir.
9
Mary Barra
General Motors'un CEO'su olan başarılı kadın, tutkuyla istediğiniz işi yapmanız gerektiğini belirmektedir. Hayatın kısa olduğunu belirterek, ömrünüzde karşınıza çıkacak seçimlerin bulunacağını ama tutkuyla bağlı olduğunuz işe yönlenmeniz gerektiğini açıklamaktadır.
10