Dünyanın En Kötü Meslekleri

26 Kasım 2015

Estetik Uzmanı
Dışarıdan çok havalı meslek gibi görünürler fakat cilt problemleriyle savaşan insanların, parlak ışığın altında çok yakın seviyede uygulama yapmak hiç kolay iş değildir. Estetik uzmanına görünen kişi, kötü cildinden arınır ve bunu da estetik uzmanları yapar.
1
Kesimhane Çalışanı
Kesimhanede çalışan bir insan, hayvanların tüm organlarını paketlemeye hazır hale getirir. Kesimhanelerden etrafa yayılan koku, insanların uzaklaşmasına sebep olmaktadır. Kesimhanenin etrafında durulmuyorsa, içerisini siz tahmin edin. Burada çalışan insanlar, güçlü bir mideye sahiptir.
2
Tavuk Cinsiyeti Belirleyicisi
Cinsiyet ayrımı, tavuklar yumurtadan çıktığı zaman yapılıyor. Civcivlerin karnını sıkarlar ve içerisinden dışkı çıkarırlar. Anüsün içine bakarlar ve cinsiyetini anlarlar. İçerisinde minik bir yumru varsa erkek, yoksa dişidir. Kim böyle bir mesleğe sahip olmak ister ki?
3
Proktolog
Progtoloji kalın bağırsak, rektum ve makat bölgesindeki rahatsızlıklarıyla ilgilenen bir tıp alanıdır. Bu işi yapanlara da proktolog ismi verilmektedir. Hemoroit hastalığı yaşayanların, görünmesi gereken kişi proktologdur. Çok önemli ve gerekli bir iş alanıdır ama iğrenç meslekler arasında yerini almaktadır.
4
Yarasa Gübresi Toplayıcısı / Guano
Guano, kuşların dışkısı anlamına da gelir. Dünyanın çoğu bölgesinde etkili bir gübre olduğu için, bu meslek çok yaygın durumdadır. Yarasa gübresi, sadece mağaralardan toplanmaktadır ve toplayan kişiler de özel eğitimli insanlardır. 
5
Portatif Tuvalet Temizleyicisi
En iğrenç mesleklerdendir. Özel etkinlik için kullanılan portatif tuvaletler, özel vakumla temizlenir ve tekrar kullanılır. Bu işi yapanların da yıllık 50.000 Dolar gerili olmaktadır. Çok zor bir meslek dalı.
6
Asfalt Leşi Temizleyicisi
Asfaltta ölmüş olan hayvan leşlerini, temizleyen mesleklerdendir. Avrupa'da çok yaygın olan mesleklerdendir.
7
Koltuk Altı Koklayıcısı
Deodorant firmaları için çalışılan bir meslek grubudur. Çalışanlar, hiç tanımadıkları insanların ter kokup kokmadıklarını anlayan iştir. Özellikle yaz aylarında yanınızdan geçerken ter kokan birine tahammül edemezken, bu mesleği yapmak gerçekten çok zor.
8
Mumyalayıcı
Ölülerin bedenlerini temizleyen kişidir. Ölüleri dezenfekte ederler ve iç organlarının cenazeye kadar çürümemesi için bir sıvı enjekte ederler. En zor mesleklerden biridir.
9
Kusmuk Temizleyici
Böyle bir meslek grubu gerçekten can sıkıcı bir meslektir. Kusmuk temizleyicilerin gerçekten büyük bir sabıra sahip olması gerekir. İşini yaparken, kusmamak için kendini tutmak da ayrı bir yetenektir.
10