Dünya'nın En İyi Blog Yazarları

20 Ağustos 2015

Garance Dore / Garance Dore
1975 Doğumlu Fransız bir fotoğrafçı, bir çizimci ve bir yazar olarak bilinirdi. Kendi ismini taşıyan bir moda bloğu açarak ünlenen isimdir. Chloe, Chopard, David Yurman, Tiffany & Co gibi ünlü firmalarla çalışmış başarılı isimlerdendir. New York Times gazetesinden "guardian of all style" ünvanı almıştır.
1
Rachel Parcell / Pink Peonies
Yıllık 960.000 dolar kazandığıyla söze girmek istiyoruz. Pink Peonies isimli siteye marka olmayan ortaklar bulunca büyük miktarda karlar sağlamaktadır. Rachel Parcell, J.Group ve Celine gibi ünlüleri giydirerek kendi reklamını yapmayı da ihmal etmiyor.
2
Chrissy Arpie Ott / The Perfect Palette
En popüler internet sitesine sahip bir isimdir. Blog yazarlığına da kaymasının sebebi, kendi düğünü için araştırma yaparken olmuştur. İşlerinde gayet güzel ilerleyen Chrissy Arpie Ott, düğün hazırlıkları içinde olan çiftlere eğlenceli fikirler veriyor.
3
Erin Gates / Elements of Style
Hayatını sanat galerisi yöneticiliği, iç tasarım asistanlığı ve organizasyonculuk yaparak geçiren Erin Gates, işlerinden çok sıkıldığını fark etmiş ve internet sitesini kurmaya karrar vermiştir. İlk olarak, serbest tasarım danışmanlığı yaparak başlamış ve 2008 yılından sonra en ünlü dergilerde öne çıkan isim olmuştur.
4
Scott Schuman / The Sartorialist 
Yıllık 100.000 dolar üzerinde kazanan bir ünlü isim daha. Sitesinde genelde sokak stili fotoğrafları yer almaktadır. Fotoğraf makinesini alıp New York sokaklarında gezen Schuman, kendisine farklı gelen objelerin fotoğraflarını çekerek kendi sitesinde yayınlamaktadır.
5
Emily Weiss / Into the Gloss
Senelere Teen Vogue adlı derginin moda asistanlığını yapmış ve işten ayrılarak kendi sitesini kurmuştur. Sitesinde güzellik ve moda konularını işleyen Weiss, dergilerde çalıştığı zamanlardaki bağlantılarını kullanarak yazılarına devam ederek, her ay tonlarca para kazanmaktadır.
6
Bryan Grey / Yamboo / Bryanboy
2004 yılından beri blogger olan moda yazarı, Marc Jacobs ve Anna Wintour gibi tasarım harikası isimlerle çalışarak yılda milyon dolarlar kazanmaktadır.
7
Leandra Medine / The Man Repeller
En başarılı bloggerlardan olan Amerikalı bir yazar ve moda bloggeridır. Modanın erkekler için değil, kadınlar için olduğunu belirten Medine, 2013 yılının en yaratıcı 100 ismi listesine girmiştir.
8
Chiara Ferrangni / The Blonde Salad
Ferrangni, İtalya'da okuduğu senelerde 2009 yılında bir site kurmuştur ve aylar geçtikçe daha fazla ilgi gören bu sitenin kazancı 7 haneli rakamlara çıkmıştır. Louis Vuitton ve Chanel gibi markalarla çalışmaktadır.
9
Aimee Song / Song of Style
İç tasarım öğrencisi olduğu zamanlarda kurduğu sitede, en başlarda tasarımla ilgili paylaşımlar yaparak daha sonralarında modaya kaymıştır. En çok kazanan bloggerlardan.
10