Dünyanın En İlginç Tedavi Yöntemleri

12 Haziran 2015

Arı Tedavisi
Çin’de birçok doktorun da başvurduğu bu yöntemde arı zehrinin romatizmal rahatsızlara iyi geldiği düşünüyor. Hasta kişiyi arının sokması sağlanıyor. 
1
Dokunarak Ameliyat
Dünya üzerinde hala Brezilya ve Filipinlerde uygulanmaktadır. Rahatsızlık duyulan bölgeye enerji verilerek hastanın iyileştiğine inanılır. 
2
Sülükle Tedavi
bu tedavi yöntemini yakından tanıyabilirsiniz. Ülkemizde de sıkça uygulanan bu yöntemde vücudun çeşitli yerlerine sülüklerin yapıştırılarak pis kanı emmeleri sağlanıyor. Sülüklerin aynı zamanda kan akışını hızlandıran özelliği olduğundan sıkça kullanılan bir yöntem. 
3
Kurtçuklarla Tedavi
1940’lı yıllarda ismini duyuran bu uygulama açık yara etrafına kurtçukların konulmasıyla sağlanıyor. Kurtçuklar oradaki yara dokusunu kemiriyor ve bakteri oluşumunu engelliyor. 
4
Satır Tedavisi
Özellikle Çin’de yaygın olarak kullanılan bu yöntemde satırla masaj yaptıran kişinin üzerindeki kötü elektriği attığına inanılıyor.
5
Bakire İnek İdrarı Tedavisi
Hindistan’da sıkça uygulanan bu yöntemde bakire bir ineğin idrarının içildiği zaman diyabet gibi birçok hastalığın tedavi ettiğine inanılıyor. 
6
İnci Tozu Tedavisi
Çin’de denizden çıkartılan incinin toz haline getirildikten sonra cilde faydalı olduğuna inanılmakta. Çeşitli karışımlarla cilde sürülen inci tozu aynı zamanda cilt bakım ürünü olarak da satılıyor. 
7