Dünyanın En İlginç Kahveleri

05 Eylül 2015

Vietnam Yumurtalı Kahve
Yumurtanın sarıları ve beyazlarını ayrılarak yapılan bir kahve türüdür. Yumurtanın sarısını süt ve reçelle köpürtülene kadar çırpılır. Ardından yumurtaların içine biraz filtre kahve eklenerek çırpmaya devam edilir. Fincanlara kahve konulur ve artından yumurtalı köpüğü ekleyerek yapılan bir kahve türüdür.
1
Finlandiya'dan Peynirli Kahve : Kaffeost
Peyniri krema, süt ve peynir mayasıile uygun sıcaklıkta hazırlanmaktadır. Mayalanması için uygun ortamda peynir hazırlanır ve sabah kahvelerine bir parça atılarak tüketilmektedir.
2
İtalya'dan Roma Usulü Espresso
Kahvenin amacı, limon aromasının serinliğini her yudumda hissetmeniz. Yapılması gereken şey, espressonun içine bir dilim limon veya limon kabukları atmaktır.
3
Arjantin'den Lagrima
Kahvesi az sütü bol olan bir keyif kahvesidir. Bolca sütün ve köpüğün içerisine çok az kahve konularak servis yapılmaktadır.
4
İspanya'dan Bonbon
Bu kahvenin asıl özelliği iki farklı sütle yapılmaktadır. Bu sütlerden biri süt reçeli olduğundan, kahveye şeker eklenmeden servis yapılır. Tadı oldukça tatlıdır.
5
Fas'tan Baharatlı Kahve
Bizim Türk kahvemizi andırmaktadır fakat içine susam, muskat ve karabiber eklenir. Kahve, bu şekilde pişirilerek servis edilir.
6
Hong Kong'dan Çaylı Kahve
Hem çay hem de kahve olan bu kahve türü, Nescafe gibi hazırlanır fakat sütlü çay ile karıştırılmaktadır.
7
Yunanistan Yapımı Frappe
Bildiğimiz frape dondurulmuş süt ile yapılmaktadır. Tek fark, ülkemizde bulunmayan, yoğunlaştırılmamış süt ile yapılmaktadır.
8
Almanya'dan Pharisaer
Kahveyi yapmak için gerekli ürünler, rom ve çırpılmış kremadır. Mükemmel tadıyla karşımıza çıkmaktadır.
9
Senegal Cafe Touba
Senegal'e özgü bir kahve türüdür ve karanfil aroması içermektedir. Midesinden sorun yaşamayanların tüketmesi gereken bir kahvedir.
10
Jamaika Portakallı Kahve
Kahve, portakal ve tarçının uyumuyla yapılan lezzetli kahvelerdendir. Güne meyve aromasıyla başlayan insanların vazgeçemediği kahve türüdür.
11
Meksikka Cafe Del Olla
Geleneksel bir kahve türüdür ve kilden yapılan kupalarla servis yapılır. Kahvenin içine çubuk tarçın va yanına lokuma benzeyen pilancillo ile servis yapılmaktadır.
12