Dünyanın En İlginç Gelenek ve Görenekleri

19 Ocak 2016

Tayland 
Tayland Kraliyet Ailesi, herkesden farklı bir dil konuşmaktadır. Bunun sebebi, ailenin konuştuğu herşeyin gizli kalması ve çevreye taşmamasıdır.
1
İskoçya 
Dünyada cimri olarak tanınan İskoçların, yılbaşı öncesinde yaptıkları, Hogmanay ismi verdikleri kutlamalar olmaktadır. İçerisinde zift ve talaş doldurdukları fıçılara clevie ismini vermektedirler ve bunları yakarak, kasabanın içerisinde dolaştırmaktadırlar. Fıçıların ateşi sönene kadar bu şekilde devam eden gezinti, cadıları uzak tutmak için yapılmaktadır.
2
Botsvana 
Her ülkede olduğu gibi Botsvana'da da evlilik büyük önem taşımaktadır. Ülkenin, ilginç geleneklerinden biri de, evli çiflerin yeni yılda girdikleri cinsel ilişki, zenginlik ve şans getirdiği inancıdır.
3
Çek Cumhuriyeti
Çek insanlarına göre bira, vücuda ve insan sağlığına iyi gelmektedir. Bundan dolayı, ülkede bira içinde yüzmek mümkündür. Gelenek haline gelen bu davranışın, hem bedensel hem de ruhsal olarak insanları olumlu etkilediğini düşünmektedirler.
4
İspanya
İspanya'da, her sene ağustos aynın çarşamba günü domates festivali yapılmaktadır. Her tarafın domates olduğu festivalde, insanlar birbirlerine dometes atarken keyif almaktadır. 
5
İtalya
İtalya'da Paskalya Dönemi gelmeden 40 gün önce, Ponti bölgesinde bin yumurta kullanılarak omlet yapmaktadır. Sebebi ise yumurtanın İsa ve bereketi çağrıştırmasıdır.
6
Moritanya
Moritanya'da evlenmek isteyen kızlar 60 ile 100 kilo arasında olmak zorundadırlar. Kızlar, zayıflamak istedikleri zamanlarda ise cezalandırılmaktadır.
7
Fransa
25 Kasımda Fransa'da, evlenmemiş kadınların azizesi olarak bilinen Azize Catherine'e tapılmaktadır. 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeli herkesin, aradıkları biri ile evlenmeleri için dua edilmekte ve birbirlerine şapka hediye edilmektedir.
8
Kuzey Kore
Kuzey Kore'de kadınlar 25 yaşına, erkekler 27 yaşına gelene kadar evlenemezler. Daha erken evlenmek isteyenlerin, devlete ait yükümlülüğün olmaması gerekmektedir. 
9
Güney Afrika
Güney Afrika'da erkekler, ne kadar çok kadınla birliktelik yaşıyorsa, itibarı buna bağlı olarak artmaktadır.
10
İngiltere
İngiltere'nin bazı bölgelerinin, ilginç geleneklerinden biri de peynir yuvarlama yarışıdır. Yukardan aşağıya doğru yuvarlanan peynir kalıplarını görünce çok şaşırabilirsiniz. 
11
İzlanda 
İzlanda'da, evde köpek beslemek yasaktır. Hayvanseverleri bile harekete geçirmeyecek olan bir kuraldır. Bunun sebebi de, hayvanları doğal ortamlardan koparılmasını engellemektir.
Neoldu.com / Özel Haber
12