Dünyanın En İlginç 10 Müzesi

25 Eylül 2020

El Museo De Las Momias / Meksika
Bu müzede mumyalanmış kişiler sergileniyor. 1883 yılında kolera salgınıyla hayatını kaybetmiş sahipsiz ya da fakir insanlar mumyalanarak bu müzede sergileniyor.
1
Marka ve Tanıtım Müzesi / İngiltere
İngiltere’de bulunan bu müze 1890 yılından bugüne kadar birbirinden farklı birçok markanın orijinal ürün paketlerini sergiliyor. 12 bine yakın ürün paketleri zamana oldukça meydan okumuş durumda.
2
Ölüm Müzesi / New Orleans
New Orleans’taki bu müzeyi sadece yetişkinler gezebiliyor çünkü bu müzede ölüme dair idam aletleri, öldürme aletler gibi her şey sergileniyor.
3
Musée De La Médecine / Brüksel
Büreksel’de bulunan bu müzede, çeşitli hastalıklara yakalanmış insanların, zamanla bu hastalığa nasıl yenildiğini vücut üzerinde gösteriyor. Durumun ciddiyetini tüm çıplaklığıyla ortaya koyan bu müze hakkında neredeyse tüm ziyaretçiler ilk olarak midelerinin bulandığından bahsediyor. 
4
Saç Müzesi /  Kapadokya
Ünü yurtdışına kadar uzanan bu müzeye gelen her kadın bir tutam saç bırakıyor çünkü buranın bir hikayesi var. Kapadokya Avanos’da çömlekçilik yapan Galip Körükçü, bir gün dükkanını ziyarete gelen Fransız kadına aşık olur. 3 ay sonra ülkesine dönmek zorunda olan bu Fransız kadından Körükçü, kendisine bir tutam saç bırakmasını ister. 
5
Meguro Parazit Müzesi / Tokyo
Tokyo’da bulunan bu müze tamamen parazitler üzerine sergi yapıyor. Müzede 45 binden fazla parazit bulunuyor. 
6
Glore Psikiyatri Müzesi /  Missouri
1967 yılında George Glore tarafından açılan bu müzede, tarih boyunca akıl hastaları üzerinde kullanılan araçlar ve uygulanan yöntemler sergileniyor. İnsanın kanını donduran bu müze bilim tarihine ışık tutuyor.
7
Icelandic Phallological Museum / İzlanda
İzlanda’nın Reykjavik şehrinde bulunan bu müze, tamamen penis ile penise dair aklına gelebilecek her şeyi sergiliyor. Müzede şu an sergilenen 93 farklı türde hayvana ait 280 penis bulunuyor. 36 fok, 55 balina ve 118 farklı türlere ait kara memelilerinin penisleri sergileniyor. 
8
Kötü Sanatlar Müzesi / Boston
Boston’da açılan bu müze ise sanatın farklı yüzünü ortaya koyuyor. Müzede kötü sanat icra eden sanatçılara ait eserler sergileniyor.
9
Velveteria / Los Angeles
Los Angeles’teki bu müzenin ana teması kadife materyallerdir. İlk olarak 2005’te Portland’da açılan müze daha sonra Los Angeles’e taşındı. Müze içerisinde her şey gelişi güzel atılmış gibi.
10