Dünyanın En Güçlü İnsanları

02 Ekim 2015

David Cameron
Birleşik Krallıkların Başbakanı olan David Cameron, dünyanın en güçlü onuncu kişisidir. Cameron, İskoçya üzerindeki kontrolü ve gücüyle bilinmektedir.
1
Sergey Brin & Larry Page
Dünyanın en güçlüleri listesinde 9.sırada yer almaktadır. Brin, Google Glass gibi farkl ı projelere başkanlık ederken, Page ise Google'yi kurmuş ve şirketin CEO'sudur. 
2
Mario Draghi
Super Mario olarak bilinen Draghi, 18 ülkede mali yatırımları olan başarılı bir iş adamıdır. Avrupa Merkez Bankası başkanıdır.
3
Bill Gates
Başarısı ve gücü servetinden gelmektedir. Herkesin bildiği üzere Microsof'un başkanıdır ve dünyanın en zenginlerindendir.
4
Janet Yellen
Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv'in başına geçen ilk kadın olmasının sebebi, çok parası olmasıdır. 4.5 trilyon dolar serveti vardır.
5
Angela Merkel
"Alman Şansölyesi" sıfatıyla bilinen ilk kadındır. AB başkanı olarak uzun süreler görev yapmıştır. Dünya siyasetinde gücünü kanıtlamıştır.
6
Papa Francis
Katolik Kilisesi'nin devrimci lideridir ve dünyanın en güçlülerinden biridir. Papa, şefkati ve yardımı savunan bir kişiliğe sahiptir.
7
Xi Jinping
Çin'in en büyük hükümdarlarındandır ve hala dünyanın en büyük ekonomisine sahip olduğu söylentileri vardır. Dünyanın en güçlü insanlarından biridir.
8
Barack Obama
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olan Obama, elinde çok fazla güç bulunduran liderlerdendir.
9
Vladimir Putin
Dünyanın en güçlü insanı Putin'dir. Rusya ve Ukrayna'da çok güce sahiptir ve Çin ile 70 milyar dolar boru hattı anlaşması yapmıştır. Rusya, Putin'in önderliğinde daha da güçlenmiştir.
10