Dünyanın En Garip Görünümlü Otomobilleri

30 Eylül 2015

Dream Car 123 - Piramit Elektrikli Araba
Bu tuhaf görünümlü, uzay gemisini andıran otomobilin tasarımcısı Inventor Greg Zanis'dir.
1
Eclectic
Golf arabası görünümündeki bu araç, ilk "bağımsız enerjili araba" olarak lanse edilmiştir. Güç için güneş paneli ve rüzgar türbini kullanılmaktadır.
2
1938 Buick Y Job
Konsept otomobillerin iyi bir örneği olan bu araç, Detroit Michigan General Motors Fabrikası'nda tasarlanmıştır.
3
1967 Dodge Deora
Deora modeli bir pikap olarak tasarlanmıştır. Detroit'in Alexander Kardeşler'i araştırmalara göre, bu tasarımın asıl sorumlusudur.
4
1942 Oeuf Electrique
İsminin anlamı "Elektrik Yumurta" olan bu arabanın tasarımcısı Paris Paul Arzens'dır. Kabarcık görünümlü araba, 3 tekerleklidir. Alüminyum ve plastik camdan yapılmış araba, oldukça farklı ama bir o kadar da sevimli bir görünüme sahiptir.
5
1970 Ferrari (Pininfarina) 512 S Modülo
Bu sıradışı görünümlü araç, 1970 Cenevre Motor Show için oluşturuldu. Ferrari Modülo, ünlü İtalyan Pininfarina grubundan Paolo Martin tarafından tasarlanmıştır. 
6
1935 Bugatti Type 57S Competation Coupe Aerolithe
Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılan bu aracın, önü yarım, eski moda roadster gibi görünüyorken, arkası Porsche 911'i andırıyor.
7
1948 Tasco
Bu araç, Alman tasarımcı Gordon Buehrig, İkinci Dünya Savaşı savaş uçaklarından ilham alarak bu spor arabayı icat ettiğini söylemektedir.
8
1910 Brooke Kuğu Araba
Oldukça yüksek fiyatı olan bu araç, altın yaprak desenli Hint ipek döşemesi gibi lüks olanaklar ve aksesuarlar sahiptir. Araba Lahey'deki bir müzede sergileniyor
9
1956 Buick Centurion
Zamanının arabalarına kıyasla oldukça farklı, geleceğe yönelik olarak tasarlanarak, 1950'lerde çok popüler olmuştur.
10