Dünyanın En Faydalı Bitkileri

12 Ekim 2015

Aloe Vera: En çok bilinen ve kullanılan bitkiler arasında olan aloe vera, genelde güneş yanıklarında veya herhangi yanık kazalarında tedavi edici olarak kullanılmaktadır.
1
Kızılcık Suyu: Toplum arasında kızılcık suyunun en çok bilinen özelliği boşaltım sistemi sorunlarını çözmesidir. Kızılcık suyu C vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir.
2
Ekinezya: Ekinezya bitkisi yaraların iyileştirilmesinde kullanılan bir bitkidir. Ayrıca kış aylarında gribe de iyi gelmektedir.
3
Siyah Yılan Kökü: Siyah yılan kökü bitkisi özellikle menopozlu kadınların kullanması gereken bir bitkidir. Siyah yılan kökü bitkisi sinirlerin gevşemesine yardımcı olur ve sakinlik verir. Ayrıca adet döneminde oluşan ağrı ve kramplara da iyi gelmektedir.
4
Günlük: Günlük bitkisi ishal ve solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği bilinmektedir.
5
Papatya: Papatya bitkisi bağırsaklarda oluşan sorunların tedavisinde en çok tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır.
6
Hayıt Ağacı: Hayıt ağacı bitkisi adet dönemini düzenler ve hormon salgılamasına yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldığında fayda veren bir bitkidir.
7
Kahve: Yapılan araştırmalara göre her gün bir fincan kahve içmek, soğuk algınlığı ve astıma iyi gelmektedir.
8
Çuha Çiçeği Yağı: Çuha çiçeği yağı genel olarak romatoid artiridin etkilerini azaltma da kullanılmaktadır. Aynı zamanda kolesterolün düşmesinde de büyük etki sağlamaktadır.
9
Gümüş Düğme: Gümüş düğme bitkisi ağrılara ve migrene çok iyi gelmektedir.
10
Sarımsak: Sarımsak vücuda direnç verir ve soğuk algınlığına da iyi gelmektedir.
11
Keten Tohumu: Omega 3 ve omega 9'un yanı sıra lif, protein, magnezyum, çinko gibi birçok mineraller açısından oldukça zengindir.
12