Dünyanın En Başarılı İsimlerinin Bilinmeyen Çocukları

28 Eylül 2015

Hans Albert Einstein
Bilim dünyasının en başarılı isimlerinin başında gelen Albert Einstein’ın oğludur. Hans, başarılı bir inşaat mühendisidir.
1
Diego Kolomb
Büyük bir kaşif olan Kristof Kolomb’un oğlu olan Diego, keşiflerde sürekli olarak babasının yanında yer alıyordu. Babasına olan düşkünlüğünün vermiş olduğu etkiyle de babasının hayallerini o da kuruyordu. Bu nedenle babasının istediği Hint Adaları’nın valiliğini Diego’da istemiş ve 1509’da buraya vali olmuştu.
2
Kambur Pepin
Frankların kralı ve Roma’nın ilk imparatoru olan Charlemagne’in oğlu olan Pepin, kendini devlet yönetimden ziyade dini yönde geliştiren bir isim.
3
Napoleon Francois Joseph Charles Bonapart
Fransız İmparatoru Napolyon’un oğlu Francois Joseph Charles Bonapart, tüberküloza yakalanıp 21 yaşında hayatını kaybetti.
4
Randolph Churchill
Britanyalı devlet adamı Winston Churcill’in oğlu Randolph, babasının izinden giderek politikacı olsa da bunu başaramamıştır. Alkol ve kadın düşkünlüğü yüzünden büyük bir hüsranla sonlanan iki evlilik yaptı. Randolp, babasının şanını yürütemese de iyi bir gazeteci ve yazar olmayı başardı.
5
Vincenzo Galilei
Ortaçağda yaşamış olan ünlü bilim adamı Galilei’nin oğlu Vincenzo, müzik ve şiir alanında ilerledi. Hatta birkaç enstrüman tasarladı.
6
Ernst Freud
Psikoanalitik Kuram’ın kurucusu Sigmund Freud’un 3.oğlu olan Ernst, çocukluğundan beri hayalini kurduğu mimarlıkta başarılı bir grafik çizdi. 
7
James Roosevelt
Ünlü politikacı Franklin D. Roosevelt’in oğlu James, babasının izinden giderek başarılı bir politikacı olmuş ancak babasının yarattığı etkiyi yaratamamıştır.
8
Johann Christoph Friedrich Bach
Dünyaca ünlü Alman barok müzik bestecisi ve orgcu Johann Sebastian Bach’in oğlu Friedrich, babası gibi sanatla uğraştı. Erken yaşlarda piyano çalmaya başlayan Friedrich, birçok sanat eserine imza atmış ancak 2. Dünya Savaşı’nda bu eserlerin yüzde 70’i kayboldu.
9
Robert Todd Lincoln
Babası Abraham Lincoln’un izinden giderek politikaya atılan Robert, politikadaki kavgacı ve bencil tavrı yüzünden belli bir başarı sağlayamamıştır.
10