Dünyanın En Acımasız Seri Katilleri

20 Ağustos 2019

Aileen Carol Wuornos
Amerikan tarihinin ilk kadın seri katili olan Wuornos'un 7 kişiyi öldürdüğü iddia edilse de yalnızca beşinin cesedi bulunabilmiştir. Wournos, 2002 yılında idam edilmiştir. 
1
Edward Theodore Gein
Bilindiği kadarıyla 2 kişi öldürmüştür ve kurbanlarını, annesinin ölüm yaşında (55) olan kadınlardan seçmiştir. Muhtemelen dünyanın gördüğü en psikopat insanlardan biri olan Gein, ayakkabı kutusunda vajina biriktirmiş, meme uçlarından kemer, kafataslarından bardak yapmış ve koltuklarını insan derisiyle kaplamıştır. 
2
Albert Fish
Fish, 1910 yılında ilk cinayetini işledi. Çeşitli sapkınlıklara olan ilgisi günden güne artan Fish, kurbanlarını genellikle küçük ve savunmasız çocuklardan seçiyordu. Bir kurbanının ailesine kızlarını nasıl öldürüp yediğini anlatan mektup gönderince yakalandı ve elektrikli sandalyede idam cezasına çarptırıldı.
3
Elizabeth Bathory
"Kanlı Kontes" adıyla tanınan Macar asıllı Elizabeth Bathory, tarihin kuşkusuz en acımasız katillerinden biridir. 40 yaşına geldiğinde yaşlanma korkusu başlayan Bathory, hizmetkarına attığı tokat sonucu kanı eline damlayınca, genç kızların kanlarıyla duş alarak genç kalacağını düşünür ve uşağına hizmetkarını öldürtür. Elizabeth, daha sonraları yaklaşık 650 genç kızı aynı yöntemle öldürtmüştür. 
4
Carl Panzram
Carl Panzram, 21 cinayet işlediğini, sayısız hırsızlık yaptığını ve kadın erkek toplam 1000'den fazla kişiye tecavüz ettiğini itiraf etmiştir. Özellikle "Keşke tüm insanlığın tek bir boynu olsaydı ve o da benim elimde olsaydı" sözleriyle bilinmektedir.
5
Dean Arnold Corll
Corll, 27 çocuğu tecavüz ettikten sonra işkencelerle öldürmüş, cinayetleri işlerken yanında bulunan ve ona para karşılığında çocukları getiren 18 yaşındaki Elmer Henley tarafından vurularak öldürülmüştür. Elmer Henley açıklamalarında ona da tecavüz etmeye kalktığını ve bunun için öldürdüğünü söylemiştir.
6
Ted Bundy
Ted Bundy, çevresinde iyi eğitimli, yakışıklı ve kibar biri olarak tanınsa da sayısı kesin olarak bilinmemekle birlikte 35'ten fazla kişiyi vahşice öldürme suçundan idam edilmiş bir sosyopattır. 
7
Karındeşen Jack
Hakkında onlarca kitap yazılmış ve filmler çekilmiş ünlü seri katil, 1888 yılının ikinci yarısında Londra'da 20'den fazla hayat kadınını vahşice öldürmüştür.
8
Katil Zodiac
Genellikle genç çiftleri kendine kurban seçen Zodiac'ın 37 kişiyi öldürdüğü tahmin edilmektedir. 
9
Charles Manson
Bizzat kimseyi öldürmemesine rağmen müritlerine verdiği emirlerle, aralarında ünlü yönetmen Roman Polanski'nin hamile karısı da dahil olmak üzere 40'tan fazla kişiyi öldürtmüştür. 
10