Dünyadaki En Tehlikeli Yerler

20 Ağustos 2017

Fraser Adası, Avustralya
Beyaz kum ve berrak suları olan sayısız güzel kumsala rağmen Fraser Adası, etrafında olmak için son derece tehlikeli bir yer. Terk edilmiş plajlar, ölümcül örümceklerin ve agresif vahşi dingo köpeklerinin ev sahipliği yaparken, deniz köpekbalıkları ve zehirli deniz felaketi ile istila edilmiş bir adadır.
1
Fukushima, Japonya
Mart 2011'de, Japon Honshu Adası'ndaki Fukushima Bölgesi, insanlık tarihinin en büyük nükleer felaketlerinden birinin yeri haline geldi. Burada, yıkıcı bir deprem ve tsunami sonrasında bir enerji santrali patladı. Olaydan altı yıl sonra bile bugün, bölgede çok yüksek radyasyon seviyeleri kaydedilerek onu dünyanın en tehlikeli yerlerinden biri haline getiriyor.
2
Death Valley, Kaliforniya
Büyük Basin'de California ve Nevada sınırının yakınında bulunan Ölüm Vadisi, bir nedenden ötürü korkunç adını aldı. Yaz mevsiminde alan son derece sıcaktır (sıcaklığın 56,7 ° C (134 ° F) 'a ulaşması). Şaşırtıcı bir şekilde, ziyaretçilerin hazırlanmaması kış aylarında tehlikeli şekilde soğuk olabilir. Dahası, çevredeki dağlarda meydana gelen fırtınalar vadi tabanında ani bir sel oluşturabilir.
3
Burkina Faso
Burkina Faso Batı Afrika'da küçük, kara yolu altında bir ülkedir. Burayı tehlikeli yapan şey, terörizm ve kaçırma saldırılarının yüksek tehdididir. Otellere, kafelere, lokantalara ve insanların toplanma eğiliminde olan diğer yerlere birçok saldırı yapılmaktadır. Saldırıların bir kısmı, Mali ve Nijer gibi komşu ülkelerdeki terörist gruplar tarafından bile gerçekleştirildi.
4
Haiti
Karayipler'de (Küba'nın ve Dominik Cumhuriyeti'nin arkasında) en büyük üçüncü ülke olan Haiti, dünyanın en kasırgalara maruz kalan ülkelerinden biridir. Sadece kasırga otoyolunda değil, yoksulluğa kapılmış ülkede direnç yok. Yerleşim alanları taşkın alanları üzerine inşa edildi, ormanlar gibi doğal savunma azaltıldı ve ekonomi, taşkın savunmalarını veya uyarı sistemlerini finanse edecek kadar istikrarlı değil. Sonuç olarak, kasırgalar bu ülkede genellikle ölümcül durumdadır.
5
Nyos Gölü, Kamerun
Kuzeybatı Kamerun'da yer alan Nyos Gölü, karbondioksitin yerin altından sızıntı yaptığı volkanik faaliyet alanına oturmaktadır. "Lümenli bir patlama" sırasında, karbon dioksit ölü bir bulut oluşturmak için gölün altından patlar. Gaz, havadan daha ağır olduğu için iner, oksijeni uzaklaştırır ve bölgedeki herhangi bir can sıkıntısı çeker. 1980'lerde meydana gelen iki patlama 1.700'den fazla kişiyi öldürdü ve bölgede 3500 hayvancılık öldü.
6
Kuzey Sentinel Adası, Hindistan
Kuzey Sentinel Adası, siyasi olarak Hindistan'a ait olan Andaman Adalarından biridir. Bu ada, pitoresk bozulmamış plajlar ve çarpıcı doğalarla ünlüdür ... ancak yerliler, herhangi bir yabancıya karşı son derece düşmanca ve şiddetlidir. Diğer insanlarla olan herhangi bir temastan vazgeçerler ve birkaç davetsiz misafir öldürdüğü bilinmektedir.
7
Dallol, Etiyopya
Kuzey Etiyopyalı bir hayalet kasaba olan Dallol, Dünya üzerindeki en uzak, en düşük ve en sıcak yerlerden biridir. Yıllık ortalama sıcaklığı 34.6 ° C (94.3 ° F) olan kasaba, bir zamanlar dünyanın en sıcak yaşanmış yeri oldu. Yeraltısuyu son derece tuzlu ve asidik; Zehirli gazları dışarı veren sazlar da var.
8
Bermuda Üçgen, Kuzey Atlantik
Dünyanın en korkulan bölgelerinden biri olan Bermuda Üçgeni, belirsiz bir şekilde tanımlanan, Atlantik Okyanusu'nun Porto Riko, Florida ve Bermuda arasında üçgenlenmiş geniş bir alan. On yıllar boyunca, alan, manyetik kuvvetten uzaylılara kadar her şeye yansıtılan iddia edilen gizemli kaybolmalarla ilişkilendirildi. Bu vakaların çoğunun rasyonel olarak açıklandığı halde, bazıları açıklanamamıştır.
9
Manaus, Brezilya
2 milyon insana ev sahipliği yapan Manaus, diğer bazı Brezilya metropolleri kadar suç oranına sahip değil ancak bu şehrin listede yerinde kalmasının başka bir nedeni var. Amazon yağmur ormanlarının tam ortasında yer alan Manaus, tehlikeli yaratıklara ev sahipliği yapan Amazon Nehri'nin kıyısında yer almaktadır. Nehirde yüzmek veya kürek çekmek, suyunu piranhalar, anacondalar, elektrikli yılan balığı ve diğer ölümcül hayvanlarla paylaştığınız anlamına gelir.
10
Mailu Suu, Kırgızistan
Yaklaşık 23.000 kişiye ev sahipliği yapan Mailu Suu, Güney Kırgızistan'daki bir uranyum madenciliği kentidir. Sovyet nükleer programları için 10.000 ton uranyum işlenmiş bir alan olan bu kasaba, dünyanın en radyoaktif yerlerinden biridir. Heyelanlar, depremler ve taşkınlar bu bölgede yaygındır ve burada sadece burada radyoaktif kirlenme riski artmaktadır.
11
Napoli, İtalya
En büyük İtalyan şehirlerinden biri olan Napoli, çarpıcı mimarisi ve leziz mutfağı ile ünlüdür; Ne yazık ki, şehir aynı zamanda dünyanın en büyük ölüm tuzakları arasında sayılıyor. Sebebi basit - tüm şehir devasa supervolcano Campi Flegrei'de oturuyor. Bilim adamları, yanardağın patlamasının bölgede yaşayan milyonlarca insanı öldürebileceğini buldu.
12
Sanaa, Yemen
Yemen'in başkenti Sanna, dünyanın en eski, en yaşlı şehirlerinden biri olması gibi birçok şeyle ünlüdür. Ya da 2.300 m (7,500 ft) yükseklikte dünyanın en büyük başkentlerinden biri olmak için. Maalesef, Sanna, sürekli bombardıman, suikast ve rastgele terör eylemleri yüzünden dünyanın en tehlikeli yerlerinden biri.
13
Natron Gölü, Tanzanya
Tanzanya'nın Gregory Rift'inde bulunan bir dağın tabanında bulunan Natron Gölü, şüphesiz dünyadaki en ölümcül su kütlelerinden biri. Su, tuzla aşırı derecede doymuştur, 60 ° C'ye (140 ° F) kadar erişebilir ve pH'ı 9 ile 10.5 arasında değişir - böylece aşındırıcı olur; ölü cisimleri kireçlendirir, basılı materyalleri mürekkeple sarar ve yanar Uyuşmayan hayvanların ve insanların deri ve gözleri.
14
Guatemala
Guatemala, yüksek suç oranıyla tanınmış bir ülke, ancak bu Orta Amerika ülkesinin listemizi oluşturmasının tek nedeni bu değil. Konumu ve topografyası, Guatemala'yı en az üç tip yıkıcı doğal afete eğilimli kılar: depremler, kasırgalar ve çamur kaymaları. Örneğin, 1976'da 7.5 büyüklüğünde bir deprem burada 23.000 kişiyi öldürdü.
15
Kuzey Kore
Totaliter bir diktatörlük olarak görülen Kuzey Kore, dünyadaki en kötü insan hakları kayıtlarından birine sahip olmakla suçlanıyor. Demokratik ülkelerde yaşayan insanların normal bulmaları için hem yerli hem de ziyaretçiler ziyaret edilebilir. Kuzey Kore ve ABD arasındaki ilişkilerin kötüye gitmesi nedeniyle, bu Asya ülkesi burada gözaltına alınabilecek Amerikalı turistler için tehlikeli.
16
İskelet Sahili, Namibya
Namibya'nın Atlantik kıyısında yer alan İskelet Sahili, dünyadaki en rahatsız edici ve ölümcül doğal bölgelerden biri olma konusunda bir üne sahiptir. Bu aşırı arazi, ismini bütün alana dağılmış balina ve mühür iskeletlerinden aldı; Yerel halkın zorlu çevre koşulları nedeniyle birçok kişi (çoğunlukla gemi enkazı yapan denizciler) burada öldü.
17
Sinabung Dağı, Endonezya
Mount Sinabung, Endonezya'nın Sumatra adasında bulunan aktif stratovolcano'dur. Çoğu yerde patlama meydana gelir ve çoğu zaman binlerce kişiye sığınma ve geçim imkânı kalmaz. Yakınlardaki birçok kasaba ve köy tamamen birkaç kez lav ve külden örtülmüş, en son olarak 2010, 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında. Ne yazık ki, patlamalarda onlarca insan öldürülmüş durumda.
18
Monrovia, Liberya
Liberya'nın Batı Afrika ülkesinin başkenti Monrovia, Afrika'nın en kötü gecekondularından biri olan West Point'e ev sahipliği yapıyor. 75.000 kişilik kalabalık olan gecekondu, kolera salgınları, uyuşturucu kullanımı, suç, ergenlik fahişeleri ve sıhhi tesislerin olmaması ile dolup taşıyor. Kent ayrıca çok kirli ve sel gibi ciddi çevre sorunları ile mücadele ediyor.
19
Alagoas, Brezilya
Rio de Janeiro ve Sao Paulo gibi Brezilya'nın metropolitlerinin bazılarında suç oranı çok yüksek olduğu biliniyor. Ancak aslında Alagoas'ın dünyadaki en yüksek cinayet oranına sahip ... ve belki de dünyadaki en küçük ve en az bilinen kıyı devleti. Bu eyalette her yıl 2 milyondan fazla insan yaklaşık 3 milyon nüfusa sahipken öldürüldü.
20
Suriye
Sürmekte olan şiddetli çatışmalar nedeniyle Suriye, son yıllarda sürekli olarak dünyanın en ölümcül ülkeleri arasına girdi. Savaş yırtılmış bu ülkenin sakinleri, konut alanları, gıda ve tıbbi bakım yoksunluğu, uzun süren kuşatmalar ve kimyasal silah saldırıları nedeniyle bombardıman gördüler.
21
Oymyakon, Rusya
Moskova'nın binlerce mil doğusundaki Sibirya'nın kalbinde bulunan Rus köyü Oymyakon, kalıcı olarak yaşanmış herhangi bir yer için en düşük kaydedilmiş sıcaklığa sahiptir: -71.2 ° C (-96.2 ° F). Dünyanın en soğuk yerlerinden biri olan köy, yaklaşık 500 kişiye ev sahipliği yapıyor. Cep telefonları genellikle donan havada çalışmaz ve burada herhangi bir ürün yetiştirilemez.
22
Danakil Çölü, Doğu Afrika
Etiyopya'nın güneyi, güney Eritre ve kuzeybatı Cibuti'de bulunan Danakil Çölü, dünyanın en düşman ve tehlikeli yerlerinden biri olarak bilinir. Bölge, gündüz sıcaklığı 50 ° C'yi (122 ° F) aşan zehirli gazlar ve aşırı sıcak tükeniyor volkanlar ve sazlıklar için bilinir. Dahası, Eritre'deki çatışmalar kaçırılma riskini arttırıyor.
23
Yılan Adası, Brezilya
Resmi olarak Ilha de Queimada Grande olarak bilinen Snakes Adası, Brezilya'nın Sao Paulo sahilinde yer almaktadır. Aşırı yüksek bir yılan oluşumundan dolayı ünlenen ada, korkulan Altın Lancehead Viper'in yaşadığı tek yer. Yılanın zehiri o kadar güçlü ki aslında insan etini eritiyor. Brezilya hükümetinin ziyaretçileri burada yasaklamasından şüphe yok.
24
Sahel, Kuzey Afrika
Sahel, Afrika'daki Sahra Çölünü sınırlayan bir bölgedir. Bölgenin sınırlı su kaynaklarının insanlığa sömürüsü büyük çaplı çölleşmeye neden olmuş ve kuraklık ve açlık riskini büyük ölçüde artırmıştır. Sadece 12 yıl boyunca, 1972-1984 yılları arasında kuraklık nedeniyle bu bölgede 100.000'den fazla kişi öldü.
25